Červenec 2015

Lolita měsíce červenec: Sylvia

30. července 2015 v 22:33 Lolita měsíce

Už je skoro konec měsíce a já zapoměla uvést lolitu tohoto měsíce. Okamžitě to odčinuji. A tak tu teď najdete hned dvě zpovědi. :) Sylvia je velmi milá lolita. Přiznám se že mě okouzlila díky Oficiální lolita burzy kde jsem na ní narazila.
Jak jsi se k lolitě dostala?
Myslím, že som kedysi veľmi náhodne objavila (ešte vtedajšiu blogovú) spovednicu. Veľmi sa mi to páčilo, ale nejako som na to postupom času zabudla. Znovu ma k lolite priviedla bývala spolužiačka zo strednej školy, ktorá už sama lolitu nenosí, ale mne to nejako zostalo.

Jak dlouho jsi lolitou ?
Lolitu (alebo minimálne pokus o ňu) som si prvý krát obliekla na AnimeShow 2011.

Co máš na lolitě ráda ?
To, ako sa krásne vie prispôsobiť tomu, čo sa mi aktuálne páči. Aj napriek tomu, že má striktné pravidlá (silueta, dĺžka sukne), stále ponecháva neuveriteľnú voľnosť vo farbách, vzoroch, estetike. Také ničo ponúka len máloktorý štýl.


Co naopak na lolitě ráda nemáš ?
Cestovanie/prenášanie/sťahovanie všetkých vecí je celkom problém, keďže zaberajú veľa miesta. Inak ma asi nič nenapadá.

Tvůj první lolita sraz?
Tiež niekdy na jar 2011, bol to prvý slovenský lolita zraz (v Bratislave).

Nějaké špatné zkušenosti ( reakce lidí atd..) ?
Väčšinou samé pozitívne. Akurát raz ešte dávnejšie, keď som bola celá v čiernom, chcela zo mňa jedna postaršia pani vyháňať diabla.


Nejpodivnější (nejzajímavější) příhoda ?
Okrem tej hore spomenutej už asi žiadna.

Pořádáš i ty sama nějaké loli akce ?
Väčšinou nie, skôr sa iba s niekym dohodnem na stretnutí a prípadne sa ešte niekto pridá. Akurát na Slovensku sa zrazy konajú takmer výlučne v Bratislave, tak som pár krát "organizovala" akciu v Žiline.
To sa nás ale nazbieralo tak 4-5 maximálne.

Kdo tě inspiruje, kdo je tvůj vzor ?
Čo sa týka lolity, je to Fanny Rosie ktorej outfity sú vždy dokonalé do posledného detailu. Inak k mojim idolom patrí Emma Watson a Mary Poppins.

Kdo tě inspiruje, kdo je tvůj vzor ?
Čo sa týka lolity, je to Fanny Rosie ktorej outfity sú vždy dokonalé do posledného detailu. Inak k mojim idolom patrí Emma Watson a Mary Poppins.

Jakou posloucháš hudbu ?
Nebránim sa takmer žiadnemu žánru. Mám rada napríklad experimentálnu elektroniku, ale nájdem sa aj vo veciach ako klasika, indie, jazz... V poslednej dobe som si veľmi obľúbila "súčasnú klasickú hudbu", umelci ako Nils Frahm alebo Ólafur Arnalds.

Řídíš se lolita lifestyle a nebo je lolita jen tvé hobby ?
Medzi moje záujmy patria veci ktoré by sa pod "lifestyle" dali zaradiť, napríklad dejiny umenia, literatúra alebo vyšívanie, ale rovnako aj veci ktoré sa zdajú zdanlivo nezlúčitelné (turistika, low-cost cestovanie). Myslím, že sa snažím medzi obomi stranami vytvoriť nejaký zdravý balans.

Jaký je tvůj názor na Venus Palermo a Dakotu Rose ?
Venus Angelic? Je to tá istá slečna? Videla som iba pár videí pri súvislosti s Bodyline škandálom, ale jej mama je teda poriadne číslo. Dakotu Rose som si práve musela vygoogliť, takmer vôbec nič o nej neviem, okrem toho že sa mi to meno zdá povedomé.

Máš nějaké tipy, poradila bys něco ostatním loli ?
Na dlhé cesty autom/autobusom/lietadlom je najlepšie (organzovú) spodničku vložiť do prázdnej obliečky na malý vankúš. Ušetríte miesto v batožine+máte na čom spať . :)

Moc děkuji za rozhovor i když to smenou nebylo lehké ! A přeji mnoho úspěchů v životě do budoucna :)

7.věcí ,které chceš

30. července 2015 v 21:11
1. Nějakou knihu o kreslení

Girls-Lolita-Cosplay-Long-Curly-Wavy-Blonde-Green-Full-Hair-Womens-Anime-Wigs

About me

30. července 2015 v 6:46
Asi bych o sobě měla konečně něco napsat. Nuže říkají mi různě Nagisa.Nagi-chan,Naa-chan ,Itou. Můžete mě oslovovat jak se vám jen zlíbí. Je mi 19 a jsem z Moravskoslezského kraje. Řeknu vám jen to že se pohybuji mezi Ostravou a Olomoucem ,kde také občas zavítám.


Jak jste si již všimli jsem blázen do Japonska,módy (hlavně té Japonské). Krom toho ale také ráda šiju,vyrábím,jsem cosplayer,lolita. Trpím rozdvojenou osobností a psycho morbidností. Ráda čtu,jím,mám ráda sladké (kdo taky ne že?) a mé oblíbené jídlo jsou palačinky.Co se hudby týče poslouchám hlavně metal a J pop,J rock.Občas ten K pop.
Ask | Cosplay Page | Cosplay team page | Instagram | youtube
Books Stamp by mylastelMother stamp by HappyStampSylveon by MarlenesstampsRain Stamp by Stamp221wolf stamp by war-armorPocky Stamp by PockyPerson32Evanessence stamp by HappyStampEluveitie Stamp by AnoraAliaAdventure Time: Title Stamp by immature-giraffeGORE stamp by Cherry-PlasmaStudio Ghibli Fan by SharkfoldI'm Yandere Stamp by xXKikaru-ChanXxhttp://fc02.deviantart.net/fs70/f/2013/057/c/1/gasai_yuno_stamp_by_karin75146-d5wabl7.pngSylveon Fan Stamp by Skymint-StampsTimotei by tk-for-shortTimotei Stamp :3 by uzunaeSnakes Stamp by pillze69Star Wars stamp by HappyStampI Am HimeDere! by LCNeko-tanKyary Pamyu Pamyu Stamp Ver 2 by PeppermintPuffArthas stamp 2 by Shadowwshade

Jak jen to nazvat?

30. července 2015 v 6:30 My diary

Od založení tohoto blogu uplynul ani né týden :D Ok už asi druhý týden. A popravdě nějak mu pořád nemůžu přijít na kloub. Rubriky sice jsou plnější sem tam ale pořád mám pocit že je zde pusto prázdno. Vím jsou prázdniny ale já vlastně žádné nemám. Musím říct že původně jsem se na ně hrozně těšila. Těšila jsem se jak nebudu se psem chodit k řece a jak s přítelem podniknem společnou cestu třeba do Zoo. No myslím že dopředu se rozhodně nic plánovat nemá. A tohle léto je toho opravdu důkazem. Místo toho sedím doma u počítače a datluju články na blog,nebo čtu což mi ale vůbec nevadí nebo dělám cokoliv jiného abych se vlastně zabavila. Né že by mi vadilo být s přítelem každý den doma to vůbec ale přeci jen prázdniny a léto to je něco co člověk zažije zase za třičtvrtě roku. Bude se mordovat protože za chvíli bude září a bude jen pršet takže věčná depka u okna a teplý čaj. Pak Mikuláš a po něm Vánoce. A každý bude stresovat co vlastně tem příbuznejm na Vánoce dát?! Osobně tuhle otázku absolutně neřeším protože už jí mám vyřešenou. Ale znáte to. Bydlíte samy s přítelem a starosti se hromadí. At už je to Vánoční úklid,umývání oken,pečení cukroví protože bez něj to nejsou ty pravé Vánoce tak třeba právě shánění dárků a zdobení bytu. Jop. To vše máte na starost a léto by měl být takový odpočinek od těchto všedních starostí.

A jak prožíváte prázdniny vy? :))

Gejša -Arthur Golden

29. července 2015 v 20:58
Autor: Arthur Golden
Název: Gejša (memoirs of a Geisha)
počet stran:446
Rok vydání: 1997
žánr: historický román

"Je ti osmnáct,Sajuri," řekla."Ani ty ,ani já neznáme svůj osud.Může se stát ,že ho nikdy nepoznáme. Osud není jako party na konci večera.Někdy to je pouze celoživotní boj o přežití." . "Ale,Mameha-san,to je strašné!" "Ano,je" přitakala "Jenže svému osudu nikdo z nás neuteče". "Já to chápu.Nobu-san je hodný člověk,jak říkáte.Vím,měla bych mu být vděčná za to,že se o mě zajímá..,ale já jsem snila o.." "A teď se bojíš,že jakmile se tě Nobu dotkne,už se to druhé nemůže stát? Sajuri,vážně jak sis představovala život Gejši?My se přece nestáváme Gejšami proto,abychom vedly život,který by nás uspokojoval. Děláme to proto,že nám nic jiného nezbývá."

Příběh malé Čijo, která se má stát slavnou gejšou Sajuri, začíná v chudé japonské rybářské vesnici, kde Čijo do smrti své matky vyrůstala, a to ve velké chudobě. Když ji jako devítiletou prodají do Gionu, kjótské čtvrti gejš, dívenka rázem přijde o rodiče i starší sestru. Díky svému půvabu a nezvyklým šedomodrým očím se nestane obyčejnou prostitutkou, ale nastupuje nelehkou cestu k postavení profesionální gejši. Pro osamělé děvčátku z venkova je předválečné Kjóto s nádhernými čajovnami a divadly, úzkými postranními uličkami, zdobnými chrámy a příbytky umělců světem plným nástrah a nebezpečí. Zatímco se učí umění gejš - tanci a zpěvu, nošení kimona, složité úpravě líčení a účesu či svůdnému nalévání saké , podstupuje zároveň nelítostný souboj se žárlivou starší gejšou Hacumomo, která ji zuřivě nenávidí. Čijo zvolna proniká do urputného soupeření o přízeň mužů a peníze, které z ní plynou - a tento boj se nezastaví před žádnou podlostí či intrikami. Když však Čijo překoná všechny překážky a stane se z ní gejša Sajuri, zradí ji vlastní srdce. Navzdory tomu, že v životě gejši není místo pro opravdový milostný cit, je Sajuri rozhodnutá vzdát se všeho, aby získala jediného muže, po němž kdy v životě zatoužila...Můj názor: Kniha se mi opravdu velmi líbila.Musím se přiznat ,že tohle je opravdu nejlepší kniha s Japonskou tématikou kterou jsem do teď četla. Viděla jsem už film ale přeci jen kniha je kniha. Je tam napsané více detailů a člověk si může podle postav z filmu představit ten škodolibý úsměv Hacumomo. Velké plus má kniha za to,že byla popsána podle opravdového příběhu. Pokud byste knihu hledali má nový obal těch obalů má hned několik co jsem se dozvěděla avšak nesplette si jí s jinou knihou -knih o těchto umělkyních je opravdu dost. Mě si však tato kniha získala a jen vřele doporučuji.


Mé hodnocení: 10 /10

Jak vznikl blog?

29. července 2015 v 17:21
Opět a zase píšu tento článek. Proč ? Aby ostatní věděli jak a proč vlastně vznikl tento blog. Tento blog je vlastně druhem mého předchozího blogu dreamsky.blog.cz . Jelikož jsem se na blogu nevyznala rozhodla jsem se že bude lepší když blog přestěhuji. Prozatím zůstávám na blog.cz kvůli vzhledu. Je však možné že někdy v budoucnu až mě psaní blogu omrzí přejdu na trochu jiný styl blogu a přejdu na blogspot.

Co znamená Dans Mon Monde?
Je to z francouzštiny v překladu " V mém světě". Původně jsem chtěla tento název blogu ale ze strachu aby šel upravit design jsem nakonec vybrala jiný název. Tento název však můžete stále potkat v názvu karty. Inspirovala mě k tomu písnička od Vocaloidky Alys.Proč právě castle mirage?
A opět jsme u toho .Původně měl mít blog hned několik názvů- Macaroon dreams a nakonec jsem se chytla názvu také v něm však bylo M. Když jsem blog založila zjistila jsem však že nejde změnit vzhled. Ano opět je blog pojmenován podle kolekce té nejslavnější,nejluxusnější a tak dále značky Angelic Pretty. Pozor jakmile vám ukážu ty nádherné šaty budete chápat :D

Harajuku rozcestník

29. července 2015 v 17:11

xX Harajuku styles
xX Tutorials
xX Co je to harajuku?

základní pojmy

29. července 2015 v 17:10
Ve světě harajuku existuje mnoho pojmů které by měli znát nejen lolity ale třeba i decory. Ty hlavní jsem pro vás vypsala.
Postupně budu přidávat další slova :)
Cosplay - je to povětšinou převlečení se za nějakou postavu i s chováním dané postavy. Bez role playe (tedy chování se ) není cosplay cosplay. Jde zkrátka o to co nejvíce napodobit postavu z anime,mangy či hry nebo filmu. Povětšinou jsou dotažené do dokonalostí-paruky,čočky ,zbraně apod...
wigu - paruka
Wristcuffs-Označení pro krajkové náramky. Mohou se nosit na holých rukou, na lemu rukaviček, nebo i na rukávu košile.
Tea Party Shoes- Nízké lolita botky, které původně vymyslela značka Angelic Pretty.Jsou velmi roztomilé a pohodlné, a vyrábí se snad ve všech barvách duhy.
Con- je zkratka pro festival,sraz. Často jsou to i akce zaměřené na japonskou kulturu. Většinou se jedná o několikadenní festival, na kterém se promítá anime, hrají různé hry, dělají se přednášky o Japonsku, a větší cony mají i zahraniční hosty... často má na conech nějaké to zastoupení i japonská móda.
Op- Neboli "One Piece" jsou šaty s rukávy.
Lucky pack-Asi tak dvakrát do roka začnou značkové obchody prodávat Lucky Pack. Jedná se o balíček s Lolita oblečením či doplňky, který je velmi levný. Ovšem ale, nevíte, co v něm je! Většinou máte o věcech uvnitř pár informací (víte, že uvnitř bude např. šaty, halenka a podkolenky) a víte že to bude ve stylu Gothic Lolita. Ovšem nemůžete si vybrat přesný model ani přesnou barvu. Lucky Packy jsou velmi žádané a vždy je kolem nich velký humbuk, protože je to skvělá šance, jak si pořídit značkové oblečení za dobrou cenu. Butiky LP dělají proto, aby se zbavili starých kusů oblečení na skladě - aby uvolnili místo pro novou kolekci.
Ita- ze slova Itai-je oslovení pro nějakou slečnu která vypadá hrozně. Je to velmi urážlivé slovo. Lolita musí vypadat opravdu hrozně
Lace monster -neboli krajková monstra jsou šaty ,které na sobě mají mraky levné krajky a jsou ušity hrozně
headdress- ozdoba do vlasů povětšinou obdélnikovitého tvaru zdobená krajkou a mašlemi. Zavazuje se povětšinou na stuhu pod krkem. Může to být však i kruh.
Minihat-neboli malý klobouček většinou je nosí lolity a kodony.
Mook - je název pro Japosnké lolita časopisy. Je to něco mezi knihou a časopisem. Nejznámější je např. Gosurori.Povětšinou mají hodně stran. Avšak tyto "časopisy" jsou i pro gyaru např. egg a nebo pro lolity se sřihy.
GLB- jak tu bylo řečeno zkratka pro Gothic a lolita bible. Je to Japonský časopis s lolita modou a gothic modou. Povětšinou v něm najdete spoustu zajímavých článků,návodů jak se nalíčit či si udělat vlasy a spoustu dalších věcí.
Decoden - "Decoration Denwa" -jedná se vlastně o jakoukoliv věc která je polepená (vytuněná) spousty kamínků a všeljakýma ozdobama tak ,že není téměř vidět. Povětšinou to jsou věci jako mobil,zrcátko,obaly na mobil apod.
Ibuky- je styl kreslení který je hodně barevný (sem tam se vidí i v harajuku módě) .
Closet Cleaning označován zkratkou CC v překladu znamená "Čístka šatníku" . Povětšinou jej vidíte u lolitek a gyaru které šetří na nové drahé šaty a nebo se zbavují věcí ,které nenosí a tak jej zkusí nabídnout. (Věci se vyfotí a hodí na internet. Takto můžete získat část peněz z drahých značkových šatů nebo pořídit značkové věci za směšnou sumu.)
Circle lenses- Velké kontaktní čočky. Se nosí nejen k lolitě,gyaru (kde je nutno je mít) ale také na cosplay. Tyto čočky tzv.zvětšují oko.
Brolita - je muž který se oblíká přímo do lolity.
Trap - je novodobé oslovení pro muže kteří ze sebe dělají ženy resp. se tak oblékají a nosejí paruky a také se tak líčí.
Neko- kočka je velmi používané slovo a také se sním hodně setkáte nejen v harajuku
Free hug - je vlastně objímací akce povětšinou si na cedulky napíšete free hug a pak chodíte a objímáte ostatní :D (ne není to tak snadné jak to zní )
Meeting - jsou vlastně setkání ,povětšinou lolit. Avšak i různé zahraniční vyhlášené značky jej pořádají. Většinou s modní přehlídkou (vím hlavně o Ap).
Ap- neboli ANgelic Pretty- je značka která prodává hlavně sweet lolita šaty. Je to nejznámější,nejluxusnější a nejprodávanější brand mezi lolitama.
Brand od "Burando" - znamená značka. Používá se pro drahé značkové oblečení - Na Vánoce jsem dostala brand. // Na Vánoce jsem dostala drahé značkové loli věci.
kawaiii -roztomilé
Rillakuma- je medvěd vymyslen v Japonsku,bývá na povlečeních,jako plyšák,jako obal na telefon atd.

Lolita měsíce červen

29. července 2015 v 16:13 Lolita měsíce

(Foto Filip Blažek)
blazekfoto.cz

Řekla jsem si že nebude od věci psát na lolitacentrálu opět lolitu měsíce. A protože mě opravdu okouzlila Reina ,která je velmi talentovaná a v lolitě vždy vypadá jako princezna stala se lolitou měsíce. :)

Jak si se dostala k lolitě?
Moje cesta k lolitě začala už vcelku dávno - 2001 jsem poprvé uviděla Malice Mizer a byla to láska na první pohled i poslech. Takže za vše může Mana-sama, stejně jako u mnohých jiných lolitek. Několik let jsem celou módu objevovala a poznávala, byl to takový občasný koníček, ale více jsem se do toho celého wonderlandu jménem lolita fashion dostala okolo roku 2008 tušímže, když jsem začala i šít.

Jak dlouho jsi lolitou?
Pravou lolitkou bych se asi nazývala od toho roku 2008, když jsem se konečně odhodlala lolita módu i nosit. Do té doby to byla spíše lolita fanynkovská fáze.

Co máš na lolitě ráda?
Na lolitě se mi líbí několik věcí. Asi nejvíce mi sedí ten fakt, že lolita má spoustu podstylů, takže na každou náladu mohu najít nějaký odpovídající model. Je to velmi rozmanitá móda, spousta rozdílných střihů, potisků, látek, doplňků... Zároveň je mi sympatické to, že lolitou mohu vyjádřit tolik věcí. Velmi ráda navrhuji různé modely a lolita mi sedí, celý koncept a silueta té módy mi vyhovuje a dobře se mi s ní pracuje, takže navrhování je jedna báseň. S tím souvisí i to, že lolita, jako spousta jiných módních stylů, nám dává určitou možnost sebevyjádření, v podstatě když se oblékneme do lolita šatů, tak by se to dalo přirovnat k takovému ´brnění´, které nás chrání před tím škaredým v tomto světě a my si můžeme žít v naší roztomilé bublince. A taky, konečně, že díky lolitě se do moderní doby vrací oblečení a prvky, které byly módní 300, 200 nebo 100 let zpět. A já jakožto fanoušek historické módy děkuji všem bohům, že lolita existuje.

Co naopak na lolitě ráda nemáš?
Proti lolitě jako módě v podstatě nemůžu říct jedno křivé slovo. Jsem člověk, který razí názor ´co se komu líbí, tak to se mu líbí´, takže ačkoli některé prvky bych si já osobně nikdy nezařadila do svého coordu, tak někomu sluší. Ale jedna věc spojená s touto módou se mi nelíbí. V posledních pár letech se vyrojila ´lolita pravidla´ a některé lolitky jsou na ně velmi háklivé. Ale, vždyť je to móda. A móda je o sebevyjadřování. Proč bychom tedy měli limitovat něco tak osobního? Takže, v realmu lolita oblečení se nenajde jediná věc, kterou bych neměla ráda, spíše v té společnosti, co nosí lolita módu, tam bych hledala problémy.

Tvůj první lolita sraz?
Jejda, tak teď musím opravdu hodně přemýšlet. Vím, že jsem prvně v lolitě vyrazila na Harajuku sraz v Brně někdy 2009, ale vyloženě lolita? Myslím, že to byl Olomoucký Vánoční sraz 2012. Ale ruku do ohně bych za to nedala, moje paměť je hrozná!

Nějaké špatné zkušenosti ( reakce lidí atd..) ?
Myslím, že ty reakce nezainteresovaných lidí, tedy civilistů, jsou asi ta špatná zkušenost. Pokřikování na ulici, posmívání se, občas až nadávání, to se mi stává vcelku často, ale naštěstí jsem se naučila to ignorovat. Také bylo potřeba se začít vyhýbat některým místům, kde vím, že takovéto špatné reakce uslyším. Někteří (povětšinou starší lidé) přijdou a s úsměvem se zeptají, proč jsem tak oblečená, mají zájem se dozvědět něco nového a berou to pozitivně. Tak si myslím, že by to mělo být, doufám, že se veřejnost jednou přijme bez posměšků i takovou extravagantní módu jako je lolita.

Nejpodivnější (nejzajímavější) příhoda ?
To se stalo, když jsem jednou s kamarádkou měla domluvené focení v centru Brna. Spokojeně si kráčím kolem Janáčkova divadla, krásný slunečný den, mám na sobě své nové hime šaty, a za sebou uslyším nějaký vzrušený hovor několika zahraničních lidí. Tak se zvědavě otočím a tam skupinka turistů, kteří se na mě vyjeveně koukají. Tak se usměji, zastavím se a čekám, co z nich vypadne. No po několika momentech focení a obletování z nich vypadne, že si mysleli, že jsem nějaká hvězda z divadla, která si šla na procházku v šatech na představení. Tak jsem jim musela vysvětlit, že opravdu nejsem herečka, jen lolitka. Bylo to úsměvné a popravdě, docela mě to i potěšilo :}

Pořádáš i ty sama nějaké loli akce ?
Ačkoli se přiznám, že jich mám několik v plánu, tak do této doby jsem neměla příležitost zorganizovat nějakou akci. Ale stále doufám, že se naskytne dostatek času, abych i já mohla přispět nějakým zajímavých srazem do moře akcí a srazování :}

Kdo tě inspiruje, kdo je tvůj vzor ?
Z moderní doby to jsou především japonští hudebníci jako Hizaki, Mana, Kamijo, v podstatě celé Versailles, Jupiter, Moi Dix Mois a Malice Mizer. (Připadám si, že tohle zrovna zní vcelku kýčovitě, říká to každá druhá!) A z historie to jsou Marie Antoinette (můžu říct celý francouzský dvůr před revolucí?) ve Francii, Georgina Cavendish v Anglii, Marie Terezie v Rakousku, královna Viktorie v pozdější Anglii.

Jakou posloucháš hudbu ?
Asi tak od každého trochu řekla bych. Nikdy se nezbavím japonské visual-kei kategorie, bez nich bych tady vlastně nebyla. Tak se především zaměřuji na skupiny hrající symfonický metal, gothic, elektro apod... Myslím, že když řeknu Versailles, Moi Dix Mois, Kaya, Rose Noir, Yousei Teikoku a Kanon Wakeshima, tak to všem bude jasné. Nevyhýbám se samozřejně ani popu, a to jak japonskému, korejskému, tak ani tomu evropskému. V této skupině nacházím docela dost dobrých hudebníků! A velmi ráda si poslechnu hudbu z dob baroka, rokoka, klasicismu, romantismu. Mou poslední obsesí se ovšem stala hudba z doby druhé světové války.

Řídíš se lolita lifestyle a nebo je lolita jen tvé hobby ?
Nenazývala bych se lifestyle lolitkou, ovšem neodsunovala bych lolitu ani ´jen´ jako svého koníčka. Je pravda, že lolitu nosím jen občasně a většinou na akce, ale spousta věcí, které jsou spíše zařaditelné do ´lifestyle´ kategorie se najdou i u mě. Prostor, kde bydlím, tak je zařízen ve stylu rokoka. Civilní oblečení a doplňky, které nosím např. do školy, tak jsou ovlivněné módou samotnou. Mám ráda čaj, čtu, poslouchám klasickou hudbu, znám etiketu v pět ráno právě vzbuzená, ale nikdy jsem se do ničeho lifestyle nenutila. Takže jsem asi někde mezi těmi dvěma extrémy :}

Jaký je tvůj názor na Venus Palermo a Dakotu Rose ?
Popravdě, ani o jednu z nich se moc nezajímám, takže mé názory jsou spíše povrchně laděné. Venus mi přijde jako trochu z jiné dimenze, mě neznámé, není mi moc sympatická a její projev, z toho co jsem kdy slyšela, mi přišel až přespříliš infantilní. Dakotu Rose znám jako tvář kosmetiky Etude House a Dolly Wink. Dle mě je to moc krásná slečna, co jsem s ní viděla pár videí tak mi přišla i sympatická

Máš nějaké tipy, poradila bys něco ostatním loli ?
A tipy, hmmm. Asi bych poradila všem lolitkám, ať se hlavně do ničeho nenutí, ať si najdou svou vlastní cestu v lolita módě, vykašlou se na všechny zákazy, rozkazy, příkazy, tohle se nosí s tímto, tamto s tímhle... Ne, móda je o tom, aby se člověk cítil dobře. Někomu se nelíbí vás coord? A co, hlavně, že jste s ním vy spokojené. Někdo vám říká, že v tomto vypadáte jak vyvrhnutá oliheň, ale vám se to JSK tak hrozně líbí? Tak si ho kupte a kašlete na ostatní! Móda je o vás samotných a o tom, jak to vidíte vy. Jsem pro experimenty, neobvyklé kombinace a porážení konvencí!


Fotograf: Kristýna Hoďáková


Ještě jednou moc děkuji :)

Hodnocení blogů

29. července 2015 v 15:57

Po nějaké době si říkám že bych mohla zase hodnotit blogy. Budu se snažit vyhodnotit všechny blogy. U blogů hodnotím nejen vzhled (zda máte svůj nebo stažený) ale také přehlednost blogu a spoustu jiných věcí. Prosím je to čistě jen můj názor. Rozhodně vás tímto nenutím okamžitě něco na vašem blogu měnit. Věřím že každý blog je jedinečný stejně tak jako jeho autor. Pokud by vás i přesto zajímal můj názor budu jen ráda.

Xx Vaše přezdívka
Xx váš blog
Xx pouze a jen krátce o čem váš blog je popřípadě stačí zaměření

Blogy se snažím vždy ihned vyhodnotit. Ovšem může se stát že toho budu mít více a tak vás prosím o strpení. Děkuji :)8.obav

29. července 2015 v 15:40
1.pavouci
2.bouřka
3.všechen hmyz :D
4. ok přiznávám občas tma :D
5.samota
6.oheň
7.z katastrof (zemětřesení a tak)
8.lidi


9.lásek

28. července 2015 v 17:13
1.přítel
2.rodina
3.pes a Kiki (kočka)
4.jííídlo
vsuvka 5. milka oreo orééééo
5. 6.Arthásek :3 :D
7.Japonsko
8.hudba
9. ummm zase jídlo?Povídky na přání

27. července 2015 v 20:51
Výsledek obrázku pro anime girl gif

Tákže povídky napíšu hned jak to bude možné. Jak už jistě víte nebojím se žádného tématu a to ani hentaie,yuri nebo yaoi. Na přání lze udělat i více dílnou povídku.

x Postavy ( hlavní,popřípadě vedlejší ,mohou být i vymyšlené)
x žánr
x prostředí
x na pokračování či jednorázovka?
x speciální požadavky


Shamisen

27. července 2015 v 20:22 Japonsko

nebo šamisen (japonsky: 三味線) je japonská dlouhokrká drnkací loutna se 3 strunami, rozeznívanými velkým trsátkem (korpus je někdy potažen kočičí kůží). Šamisen se používá sólově jen zřídka, často však tvoří "trio" s flétnou a kotem. Nejčastěji jej můžeme slyšet jako doprovodný nástroj k tradičnímu divadlu kabuki. Dříve na něj hráli i Gejši.


poslechnout si jej můžete zde ve videu :))


Geisha

27. července 2015 v 20:09 Japonsko

Gejša (Geisha - 芸者 ) - je profesionální společnice .
Slovo Gejša se skládá ze dvou slov Gei .umění a sha -přítomnost tzv. přítomnost umění. Gejša patří neodmyslitelně k symbolu Japonska. Odjakživa měli muže bavit tancem,zpěvem,hudebním doprovodem (hrou na šamisen o tom více v jiném článku) ale také jakkoliv jinak.

Paradoxem je, že první gejši byli muži, ale v polovině 18. století se začaly prosazovat gejši-ženy, které se svým bílým make-upem a tradičním japonským šatem kimono okouzlily nejednoho Evropana. První gejša ženského pohlaví se objevila roku 1751 v nevěstinci v Kjótu. O padesát let později už byly gejšami výhradně ženy.

Narozdíl od Oiran ,které si můžete s Gejšama snadno splést bylo jedno zda byla Gejša krásná nebo ne a bylo i jedno jaký měla např. tvar obličeje. Vyhledávané však byli devčátka s modrýma očima (později) ty byli totiž velmi vzácné a představovali vodu. (jak již bylo zmíněno ve filmu) . Děvčátka která byla prodána a odvezena do Tokia musela absolvovat jakou si lékařskou prohlídku a i "Gynekologickou" . Děvčátka musela být v dobrém zdravotním stavu. Japonská prostitutka nosila mnohdy stejně skvostná kimona i účesy, pouze vzory na oděvu ve svých významových kombinacích postrádaly vybraná a učená poselství a spíše významem oznamovaly do světa světskost a (mnohdy nevkusnou) marnotratnost nositelky, takže bylo pro cizí cestovatele neznalé požadavku skromnosti a obvyklých vzorů a jejich významů velice jednoduché si je s gejšou splést. Hlavní rozdíl byl v obi, které prostitutky zavazovaly zepředu a v líčení, které bylo u prostitutek křiklavé až vulgární (prostitutky také nosily lehce odlišné účesy a užívaly levnější materiály, protože neměly finanční možnosti a společenskou prestiž gejš nutnou k získání výběrových látek). Po druhé světové válce se velmi rozmohlo cestování do Japonska, což se týkalo převážně amerických okupačních vojáků. Ti mnohdy nepoznávali rozdíl mezi gejšou a prostitutkou a požadovali od obojích stejné služby. V té době se Japonsko vzpamatovávalo z porážky ve válce a běžní lidé byli na pokraji zoufalství i svých finančních možností, neboť je aktivní válka velice vyčerpala. Proto mnoho gejš přistoupilo na to, že svým nejbližším zákazníkům dopřejí různá privilegia. Nejednalo se však o samozřejmost. Z toho důvodu také nebylo povolání gejši zakázáno v roce 1957, kdy byla zakázána prostituce.

Výchova budoucí Gejši začala již v útlém věku někdy už od 3 let ale někdy později. Ve 3 letech a 3 dnech absolvovaly školu většinou dcery bývalých Gejš. Tam se učila děvčátka čajovému obřadu,kaligrafie ,hra na šamisen,tanec,a jednu z forem zpěvu - nagauta. Když děvčátka přišla vzala svou cihličku a dala jí na určité místo. Tímto se jakoby zapsala na hodinu. Děvčátka povětšinou nosila tuniku kterou nosily studentky. Kolem 14 let se z nich stává gejša-učednice "majko" a ujímá se jich starší gejša, kterou provází na večírky a která je seznamuje se svými zákazníky. Než se jich ujme starší a zkušenější Gejša uspořádá se obřad,který se dá přirovnat ke svatbě. Nyní se oslovují "Starší sestro" a "Mladší sestro". Vztah mezi těmito Gejšami byl velmi důležitý. Dělá mnohem více než že jen dohlíží na mladší sestru. Musí také zajistit ,aby její mladší sestra upoutala pozornost těch lidí,které potřebuje znát. Dělá to tak že sní projde částí např. Gionem a představí ji majitelkám správných čajoven,muži,který vyrábí paruky pro jevištní výstupy,šéfům vyznačných restaurací a tak dále...

Každé Gejši se všechny výdaje počítali do sešitů. Povětšinou je vždy zapisovala "Tetička".Byla to starší žena která se starala o chod domácnosti. Do výdajů gejši se počítalo i vzdělání. Po tom co se Gejša proslavila jim vše měla splatit, V domech s Gejšami povětšinou žila i "Matka". Stará Gejša která dělala rozhodnutí jako např. že dívka bude chodit do školy pro Gejši.

Do 50 let 20. století bylo gejšiným obvyklým krokem k dospělosti Mizuage. Poté bylo kvůli zákonu o prostituci zakázáno. Když byla gejša - učednice dostatečně známá a oblíbená, mohla prostřednictvím své mistrové nabídnout k prodeji své panenství, což byl významný rituální milník dospělosti a mimo jiné získanou částkou měla splatit dluh za svou stravu, drahá kimona, výchovu a výuku v uměních. Majitelka čajovny, kde byla gejša-učednice zaregistrovaná (a požívala tedy patronát paní domu, žila pod její střechou a dostávalo se jí tam téměř veškeré výuky), začala mizuage nabízet nejbohatším zákazníkům domu nebo nejbohatším mužům města a řídila následnou, společensky prestižní, dražbu o mizuage. Muž s dobrým společenským postavením, který nabídl největší částku a případné další výhody, pak měl to privilegium zbavit gejšu-učednici panenství. Poté se mnohdy gejša už s tímto zákazníkem nestýkala a pokud ano, nadále toto privilegium s gejšou spát neměl, neboť gejši sice byly profesionální společnice a umělkyně, ale své milenecké vztahy si rozhodovaly samy, protože s jejich prací nijak nesouvisely.


Obličej a šíji si gejši natíraly bílým make-upem vždy však nechávaly na okrajích (u vlasů) nepatrný kus nenabarvené kůže, aby daly najevo že je barva jen "maska" a muže vzrušovalo vidět pravou tvář gejši. Totéž u šíje, kde se většinou malovaly dvě nebo tři čáry ve tvaru klínů, což má působit dramaticky a velmi eroticky. Obočí a oční linky si zvýrazňovaly uhlíkem z větvičky paulovnie plstnaté. Část rtů si natíraly pigmentovou směsí, tak aby jejich ústa vypadala menší než skutečná, což bylo v Japonsku považováno za ideál krásy. Ke kadeřníkovi se chodilo jednou za týden, neboť gejšin účes byl velmi pracný, kde se do vlasů vtíral horký vosk, aby účes držel. Účesů je hned několik a aplikují se podle věku gejši a podle ročního období. Rovněž se měnily účesy podle módy. Jedním z nich je "Momovare", který nosily nejmladší gejši-učednice, další "Warešinobu", "Ofuku" (zjednodušená verze Warešinobu), "Kacujama" nebo "Sakko. Gejši-učednice "majko" nosí kimono s dlouhými kapsovitými rukávy a velmi výrazným obi, což je pás kimona, který se váže na zádech. Začíná u hrudní kosti a končí u pupíku. Obi vlastně kimono nedrží, o to se starají provázky a sponky, které se teprve pod obi skryjí. Samotný uzel obi je velmi složitý a je zapotřebí mnoho vycpávek, aby vypadal tak, jak má. Gejša-učednice "majko" nosí velké široké obi, které na zádech tvoří jakoby baťůžek, z něhož pokračují dlouhé visící kusy obi až na zem. Oblečení dospělé gejši vypadá jednodušeji a více podtrhuje ženskou postavu a rukávy nejsou obvykle tak kapsovité jako u gejši-učednice. Obi je kratší a na zádech tvoří pouze malý uzlík, připomínající krabičku.

V současnosti jsou zákazníky gejš převážně politici, obchodníci, šéfové podsvětí a turisté (hotely a turistické kanceláře, je poměrně obtížné najmout gejšu osobně). Gejši mají za úkol konverzovat s hosty, tančit, zpívat, lichotit, hrát hry, skládat origami, přednášet básně. Účet přichází poštou za několik dnů a při pěti hostech dosahuje kolem milionu jenů (několik set tisíc korun). Gejši bývají také najímány na důležitá obchodní jednání a schůze, aby jim dodaly lesku a účastníkům pocit luxusu. Pro samotné muže představuje gejša jejich úspěch. Gejša je mužovou důvěrnicí i komplicem.

Avšak dnes už jsou spíše proto aby nezanikla tato tradice.

Doporučuji se podívat na Film The memoirs of a Geisha ve kterém se dozvíte spoustu věcí a pokud se zajímáte o Geishy více doporučuji přečíst si knihu Gejša od Arthura Goldena ve které je vše podrobně popsáno a vysvětleno.

Také doporučuji tohle video :)

letní wishlist

27. července 2015 v 14:54
letní wishlist
Mobile-Phone-Cute-Panda-Form-Anti-Dust-Plug-Earphone-Dustproof-Cover-Stopper-Cap

Brown-Cute-Tiny-BEAR-Ear-Soft-Silicone-Back-Case-Cover-for-HTC-One-V-T320e

Cute-Lolita-Girls-Rainbow-Alligator-Hair-Clips-Hair-Pins-Accessories-Wholesale

Vogue-Beauty-Cosmetic-Makeup-Moisturize-Lipstick-Lip-Stick-Lip-Gloss-Nude-Colors
New-Women-Ladies-Handbag-Leather-Shoulder-Tote-Satchel-Cross-Body-Messenger-Bag
1pcs-Anti-cracking-Moisturizing-Natural-Plant-Sphere-Lip-Balm-Lip-Cream
oranžový
Fashion-Women-Girl-Yoga-Elastic-Turban-Floral-Twisted-Knotted-Hair-Band-Headband
10PCS-Women-Girl-Colorful-Elastic-Rubber-Hair-Band-Rope-Ponytail-Holder

New-Punk-Cool-Skeleton-Printed-Pants-Pantyhose-Leggings-Stockings-Tights-Hot
Cute-Women-Cute-Rabbit-Panda-Style-Warm-Plush-Earmuff-Earwarmer-Headband-Lovely
Cute-Cartoon-Animal-Bear-Panda-Beanie-Winter-Fitted-Warm-Soft-Hat-For-Girl10 tajemství

27. července 2015 v 14:47

1. hrozně ráda čtu :D (jako by to bylo tajemství)
2.sere mě lolko -.-
3. vcelku mě sere otaku komunita plná debilů
4.mám alergii na blbce
5.jsem morbidní
6.mám ráda cute věci :D
7.mám ráda králíčky,medvídky apod. -prostě mi přijdou cute
8.jsem strašný psycho :3
9. nemám trpělivost
10. jsem strašnej zmrd

Ten day You Challenge

27. července 2015 v 14:42

2.den - 9.lásek
3.den - 8.obav
5.den - 6.míst
6.den- 5.jídel
7.den- 4.knihy
8.den-3.filmy
10.den- fotka tebe

kabáty blogu

27. července 2015 v 14:36
Dreamsky
Layout Elza zima 2014

Sherwood Ashe 2015

Sona s citerou 2015

Emily-My corpse bride 2015
Designy na objednání


Lich King 2016
Designy na objednání


Kaelthas 2016
Designy na objednání
( další epický design z wowka :D )


Illidan 2017
designy na objednání


Ahoj na novém blogu!

27. července 2015 v 10:57 My diary

zdravím kulíšci!
Ráda bych vás přivítala na už konečně přestěhovaném blogu z dreamsky zde! Popravdě dost jsem přemýšlela zda zůstat na blog.cz nebo ho úplně opustit ale přeci jen vyhráli anime layouty na kterých jsem doslova závislá - mám ráda změny jak už jste si všimli a nemám ráda stereotyp takže v tomto mi více vyhovuje blog.cz. Jak jste si již všimli v menu je mnoho změn a hlavně je extra přehledné. Pokud by jste se však i přesto v blogu nevyznali připravím pro vás mapku. Bohužel prozatím je mnoho rubrik zatím neaktivních. Usilovně pracuji na tom aby byli aktivní co nejdříve a opět zde každý našel to co má rád.Bohužel kvůli přeinstalaci pc to není tak lehké. Každopádně doufám že se vše dá brzo znova do pohybu a blog bude zase normálně fungovat.Do té doby vás prosím o strpení. Na blogu se neustále pracuje. :))

vaše Nagis ;)
WoW Wrath of the Lich King Stamp by NewEraUsherWoW: Blood Elf stamp by RealmKnightHorde stamp by rilwenaIllidan Stormrage Stamp-WoW by ShiVoodooRavenclaw-Stamp by DinoclawsMiddle Earth Stamp by MeaninglessTheoriesWhy I boycotted fandoms. by lostforeveragainPagan Pride Stamp by ElwingstarbreezeSarcastic Stamp by PixieDust01Characters - Kael'thas by necromantress-stampsowls by FolkweForset stamp 01 by SheviEdgeFaun Stamp by LeichenengelSlavic Mythology Stamp by HarrietMilausOmnia Stamp by xxDark-WolfxxSmite Stamps: The Morrigan by mothquakeSmite Stamps: Skadi by mothquakesnape stamp by laur-starHarry Potter Love Stamp by smileystampsFili and Kili Stamp by forstyyThorin stamp 1 by forstyyMetal From Finland Stamp by XxXPrincessIzzyXxX