Blog v dočasné Rekonstrukci. Děkuji za pochopení!!

Pravá cena riflí a věcí z Číny?

16. září 2015 v 14:34 |  Na téma.
Měníte často šatník?Kolik máte doma džín? A kolik z nich je kupovaných ve velkoobchodních řetězcích jako HAM apod.? A teď ruku na srdce,kolik z nich je vyrobeno v Číně? Po shlédnutí tohoto dokumentu (doufám) že se zamyslíte nad tím kolik stojí rifle vás a za jakých podmínek se vlastně takové rifke vyrábí a šijí.

Příjem pracovníků v továrnách nepřesahuje příjem 300€ /za měsíc. Pracovní doba 8.00 -23.00 každý den. Volno mají pouze jeden den v měsíci. Jedou na dvě směny. Také podmínky ve kterých žijí jsou strašné. Malá místnost o posteli ,stolek a své osobní věci. Hygiena -pouze sprcha -tím se myslí dva kýble vody.

Ano můžete si koupit kalhoty za 1500 kč u Mustangu ale vyrobeny byli v Číně. Vše vyrábí Čína 3,5 - 4€ za kus. Což je v přepočtu na naše peníze zhruba 100 kč. Mnohdy díky tomu že rifle se barví,stříkají chemikáliemi denně onemocní jeden pracovník. Díky pískování po roce zemře. Pracovníci tedy pracují pod svou úroveň s chemikáliemi za směšné peníze v nevyhovujících podmínkách. Mnoho z nich ani svou výplatu nedostane. Odejít z práce? Pro mnohé to znamená nemít peníze,bydlení,..

Díky chemikáliím ,které vytékají do řeky je řekna černá a platí zákaz chození do řeky. Mnoho těch co měli pole v blízkosti továren -které jej vykoupili o něj přišli. Díky toho také klesá zemědělství. Mnohým byla slíbeno finanční odškodné ale nikdo z nich peníze nedostal.


Nejsou to jen rifle je to spousta věcí,od triček po plavky.Co tedy dělat? Jak tomuto zabránit?Snažte se co nejméně obměňovat šatník. Jasné pokud zhubnu nebudu chodit ve velkých věcech a naopak ale snažte se třeba využít staré věci na něco. např. staré legíny lze na tričko,kabelku,apod. Oblečení nepalte a nevyhazujte zkuste jej prvně vložit na vinted,popřípadě zeptat se známých. U nás se oblečení vždy dědilo. Popřípadě jsou kontejnery,hažte věci tam. Máte alespon minimální jistotu ,že oblečení půjde pro lidi kteří ho potřebují. Snažte se kupovat věci ,které šili čeští návrháři a švadleny. Noste třeba častěji sukně. Podpořte raději České švadlenky. Bohužel více nenaděláme...


a dokument
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
WoW Wrath of the Lich King Stamp by NewEraUsherWoW: Blood Elf stamp by RealmKnightHorde stamp by rilwenaStamp - Dog Lover by MauserGirlIllidan Stormrage Stamp-WoW by ShiVoodooI Heart Tea Stamp by croakyRavenclaw-Stamp by DinoclawsMiddle Earth Stamp by MeaninglessTheoriesWhy I boycotted fandoms. by lostforeveragainPagan Pride Stamp by ElwingstarbreezeSarcastic Stamp by PixieDust01Nico Yazawa - stamp by Anto-202daisy stamp by catstamfeel II f2u stamp by aisuu-channCharacters - Kael'thas by necromantress-stampsMori Girl Stamp by meadow-rueowls by FolkweForset stamp 01 by SheviEdgeNozomi Tojo Stamp by FabyRM||ELI STAMP|| by KohaYoStudio Ghibli Fan by SharkfoldEluveitie Stamp by AnoraAliaFaun Stamp by LeichenengelNightwish Support Stamp by SeioraiSlavic Mythology Stamp by HarrietMilausOmnia Stamp by xxDark-WolfxxSmite Stamps: The Morrigan by mothquakeSmite Stamps: Skadi by mothquake