Květen 2016

Unboxing Nozomi wigu

27. května 2016 v 23:30 | Nagí |  unboxingy
Zdravím kulíšci ! :)
Po dlouhé době mám pro vás unboxing a nebude to unboxing kosmetiky ani knížek, ale pro změnu paruky. :) Kdo mě zná ví, že jsem momentálně blázen do anime Love live. A to bych nebyla já abych si z tohoto anime nevybrala cosplay. Nejvíce se mi zalíbila Nozomi. Paruku jsem objednávala před dvěma týdny zhruba a neuvěříte, ale za 2-3 týdny mi stihla dojít až z Číny. :) Zatím je to věc, která mi došla z ebaye nejrychleji.
Paruka mě vyšla na neuvěřitelných 405 kč a měla jsem opravdu strach zda bude hustá či někde bude prosvítat síťka. Nakonec se však nic z toho nepotvrdilo a paruka je hustá dostatečně. :)
Jinak k paruce došla i síťka a samozřejmě jí čeká ještě úprava ofiny. :)
Musím říct, že už se opravdu těším na celý hotový cosplay, který bude snad další měsíc aspoň z části. :)
LOVE-LIVE-Nozomi-Tojo-Cosplay-Wig-Straight-Synthetic-Hair-Long-Purple-Women-Wigs
Foto prodejce a kdyby někoho zaujala tak jí najdete zde. :)
Líbil se vám menší unboxing? :) Uvítali byste další ? :)

Kokeshi panenky

23. května 2016 v 7:40 Japonsko

Kokeshi jsou panenky, které se vyrábí na severu Japonska. Tradiční Kokeshi panenka je vyráběna ručně.Jedná -li se o tradiční Kokeshi a je ručně vyráběna vždy by měl být na spodku panenky autor podepsán. Postavičky mají většinou nohy a ruce nakreslené. Celkově se jedná o tenký špalíček, který představuje tělo panenky.

Slovo Kokeshi je zřejmě složeninou dvou slov 小芥子 "ko" (dřevo, malý) A "keshi" (panenka), ale kniha A. Bootha tvrdí, že 子 消し "Ko" je dítě a "keshi" je vyhasnutí života.
Ta první verze je poněkud veselejší, protože se říká, že panenky byly darovány, aby se do rodiny narodilo zdravé dítě.
Druhá verze říká, že se jednalo o smuteční panenky, byly připomínkou.
Panenky se začaly vyrábět v éře Edo (1603-1867) v prefektuře Tohoku v severním Japonsku. Tento region je také známý hlavně onseny (horkými prameny), které vlastně mohou za vznik panenek. Kokeshi byly totiž něco jako první suvenýry, které návštěvníkům onsenů prodávali kijiya (pracovníci se dřevem). V nenabarvené formě mohly Kokeshi sloužit také jako masážní nástroje.

Jednotlivé typy Kokeshi
Tradiční - Jsou produkovány pouze v 6 prefekturách Tohoku a jsou velmi jednoduché - mají kulaté hlavy a cylindrické tělo bez končetin. Květinové a lineární motivy, kterými jsou zdobeny jejich kimona, byly vyvíjeny a předávány po několik generací. Každá prefektura má své vlastní, osobité motivy.

Existují samozřejmě další např. Tsugaru,Nambu, apod...


Kokeshi se nadále vyrábí i v dnešní době. Panenky mají samozřejmě malinko moderní vzhled, ale stále se lze dostat k původním Kokeshi. Dnes panenka spíše slouží jako talisman , protože je vyráběna z dřeva stromu Mizuki a ten má velmi mokré dřevo (musí schnout velmi dlouho). Z tohoto důvodu Japonci věří, že je tato panenka ochrání před požárem.

Máte-li o takovou panenku zájem přichystejte si celkem vysokou sumu. Limitovanou edici těchto panenek pořídíte za 1 300 kč (nejméně) avšak malinké panenky vás vyjdou kolem 300 kč. Cena se pak pohybuje různě. Záleží také zda chcete panenku modernějšího stylu či Kokeshi , která se prodávala původně.

Objednat si je můžete např. na kimmidoll.cz (odkud budu já objednávat tak vám pak napíšu co a jak ;) )

Kokeshi však můžete zakoupit i zde (ale je to Sk tak netuším jak s poštovným :/) Ale najdete tam především Kokeshi , které nevypadají nějak moc moderně. :)Novinky v love live

22. května 2016 v 19:31
Nedávno se Love live tak trošku poměnilo a vypadá líp a dokonce přehledněji než předtím. Dneska vám tak trochu napíšu co se změnilo apod. a příště třeba napíšu pár rad a jak to vlastně hrát :D Třeba


1.Tituly jako BFF, just joined apod. Se vám dávají automaticky a můžete si je libovolně měnit.
2.Pozadí za hlavní postavou. Měli byste ho dostat a nezáleží na ranku. (teda aspon podle mého)
3.Goals - tady dostáváte odměny za různé achievy automaticky. Jen kliknete na dárek a máte to přičtené.
4. Cupóny zdarma- pokud si aktualizujete hru dostáváte nejen gemy, ale i cupóny.
5.přidání písniček-pokud dojedete jednu dostanete automaticky druhou pokud jí dohrajete dostáváte automaticky další. takto dostanete třeba dalších 5 písniček.

Celkově si myslím, že momentálně je design hry a její nový vzhled mnohem lepší. :))

Letní anime sezóna

22. května 2016 v 19:02

Jako každý rok i tohle léto bude další anime sezóna. Po tom co zimní a podzimní stála vyloženě za prd jsem tedy doufala, že ta letní bude stát aspoň za to. Bingo! A já si vyhlídla nejen zajímavý kousek. A že nezůstalo jen u jednoho.

Tales of Zestiria the X
Anime , které dle mého bude snad dost zajímavým kouskem a už jen obrázek mi říká, že bych jej mohla zkouknout. Více vám bohužel k tomuto kousku nepovím.

Fate/kaleid liner prisma Illya 3rei!!
Anime, které jsem našla a má být jeho série. Podle názvu mi to minimálně zní fakt zajímavě takže uvidíme třeba zkouknu i ostatní série a nebo minimálně tuto.

Love live ! Sunshine
Kdo mě zná ví, že Love Live je srdeční záležitost. Opět to bude 9 dívek , teré se stanou školními idoly. Tentokrát to však nebude žádná z předchozí série. Osobně mám z toho malinko strach , ale na druhou stranu už ted se těším. Nějaké písničky už jsem od nich slyšela a nezněli zrovna nejhůř...

Amanchu!
Je původně manga o vztahu dvou dívek. Zda to stejné bude v anime netuším. 15 roční Hikari nastoupí na střední školu? Kde potká nejen lidi se stejným zájmem jako má ona . Tím zájmem je potápění. Myslím, že po skvělém plaveckém anime by tohle nemuselo být zrovna nejhorší. A jsem na něj opravdu zvědavá.

Ange Vierge
Anime udělané podle karetní hry ve které se najednou otevřou portály a spojí 3 světy dohromady. Díky tomu probudí v dívkách sílu a ty budou společně na jedné škole... Momentálně se mi děsně zalíbili postavy takže jsem zvědavá jaké anime vlastně bude.

Show by rock!!
Podle mě se bude jednat o takový ten kratas a dle mého jako oddechovka dobrý. Uvidíme. Zatím každý kratas stál za prd.

Planetarian :Hoshi no Hito
ANime film , který by podle mého mohl stát za to.

Aikatsu stars! Movie
Další anime filmík na který ráda kouknu.

Jak říkám tohle léto se vážně těším na všechny ty úžasné kousky a už se jich nemůžu dočkat. Na většinu jsem opravdu zvědavá zda budou stát za to. zdroj.

A jaké kousky jste si vybrali/vyhlédli vy?

Výroba tradičních textílií v regionu Uonuma (Jp)

21. května 2016 v 21:44 Japonsko
Ačkoliv mnoho z vás neumí japonsky pochytíte z toho i tak opravdu dost. :)

Nejhorší Japonská práce

21. května 2016 v 20:59 Japonsko
Video , které mě celkem zarazilo. A proto ho zde taky dávám.


Nahlásit chybu

19. května 2016 v 10:46

Může se stát, že dáme něco ke stažení a ono to třeba nepůjde. Většinou se stane, že ulož.to hodí časák do porno sekce s čímž bohužel nenaděláme nic. Věci ke stažení zde dáváme z naší dobré vůle, abyste je nemuseli hledt či draze kupovat, ale jednoduše párkrát klikli a stáhli. Může se stát, že i nějaký obrázek/fotka u článku autor smaže a najednou tm bude křížek. Opět akceptujeme , že autor danou věc smazal (náš zdroj je google,devi popřípadě stránky skrz google , ale u některých článků je zdrojů více a jsou to stránky , kterých je třeba až deset a z toho důvodu píšeme google, protože zapamatovat si všechny ty stránky je někdy nemožné.) . Takže vás tedy prosíme pokud něco takového najdete určitě nám zde o tom napište. :) A mi chybu napravíme co nejdříve to půjde. děkujeme

Přepis sbéček

18. května 2016 v 19:43 | Nagisa

Zdravím kulíšci!
Dělala jsem na blogu jak vidíte větší pořádek a bohužel (nebo bohudík) došlo i na vás. Jedná se o to, že tu ted na blogu budeme uřadovat dvě. Ano čtete správně dvě. To znamená více článků a to hlavně ze světa Cosplaye, srazů a tak dále. Druhou osůbku vám představím v samostatném článku, kde vám jí líp představím . Každopádně se asi ptáte jak poznáte , která z nás píše. Odpověď je velmi jednoduchá. Vždy se budeme podepisovat pod články a nebo do autora. Čili to u příspěvku uvidíte.
Tak a teď tedy . Pokud chcete být stále náš spřátelený blog napište tu jen vaši přezdívku a adresu. Momentálně tu najdete i sekci spolupráce, kdy se jedná o spolupráci mezi námi blogery. Pokud máte zájem více si můžete přečíst tu. :) Tak to je prozatím vše a já se s vámi loučím :)))

Nech si zhodnotit blog :)

12. května 2016 v 16:02

Zdravím! Opět si můžete psát o hodnocení vašich blogů. :) Hodnocení budu psát ihned potom , co to bude jen možné. Avšak stává se , že toho mám více tudíž sledujte nahoře mini ikonku open. Pokud tam bude můžete si psát o hodnocení. Hodnotím nejen vzhled, ale i obsah. Samozřejmě tím nechci nikoho hejtit, ba třeba zjistíte, že písmo , které tam máte nevyhovuje ani vám ani druhým (to byl příklad). Zkrátka vám slušně podám svůj návrh co se mi líbí a co ne :) Rozhodně si z toho nic nedělejte. Pokud se vám něco líbí , tk to neznamená, že když se to nebude líbit mě musíte to měnit . Že ano?
Každopádně třeba si z toho nakonec i něco odnesete. :)

xX Tvá přezdívka
xX Blog
xX krátce o tvém blogu :)

Toť vše. Po té vám napíšu na blog , že jsem vám udělala hodnocení. Vždy se snažím to udělt hned co to jen jde. Ale může se stát, že třeba neúmyslně zapomenu. :) Budu se těšit na vaše blogy. :3

Reklamy prosím zde :)

12. května 2016 v 14:07

Jak už to tak bývá bohužel reklama je všude. Samozřejmě nelze to někomu vyčítat. Vždyt každý se snažíme svůj blog nějakým způsobem zviditelnit a vlastně já se na vaše blogy dívám opravdu moc ráda. Bohužel se však najdou tací , kteří vás otravně neustále zvou do soutěže (která je většinou stejně fake, kvůli návštěvnosti) a nakonec vám to hází všude a vy čekáte nějakou reakci na článek a místo toho zapoj se do mé soutěže.
Z tohoto důvodu k tomu bude sloužit tento článek.
Děkuji všem za pochopení . :))

ps: Klidně mi sem hažte vaše blogy já se na ně ráda podívám :)
WoW Wrath of the Lich King Stamp by NewEraUsherWoW: Blood Elf stamp by RealmKnightHorde stamp by rilwenaIllidan Stormrage Stamp-WoW by ShiVoodooRavenclaw-Stamp by DinoclawsMiddle Earth Stamp by MeaninglessTheoriesWhy I boycotted fandoms. by lostforeveragainPagan Pride Stamp by ElwingstarbreezeSarcastic Stamp by PixieDust01Characters - Kael'thas by necromantress-stampsowls by FolkweForset stamp 01 by SheviEdgeFaun Stamp by LeichenengelSlavic Mythology Stamp by HarrietMilausOmnia Stamp by xxDark-WolfxxSmite Stamps: The Morrigan by mothquakeSmite Stamps: Skadi by mothquakesnape stamp by laur-starHarry Potter Love Stamp by smileystampsFili and Kili Stamp by forstyyThorin stamp 1 by forstyyMetal From Finland Stamp by XxXPrincessIzzyXxX