Prosinec 2016

Song tag

22. prosince 2016 v 9:36 Tagy
Výsledek obrázku pro anime girls gif

To tak kouknete na jeden blog a song tag, po chvilce na druhý a zase! A tak si říkám, že to možná nakonec ani není zas tak špatný nápad. Protože tohle mnohdy řekne o člověku víc, než když by to měl člověk psát o sobě. Hudba je pro mě samozřejmost, je to doping, je to lék a je to chvíle odreagování. Hudbu se snažím poslouchat každý den, kdykoliv je to jen možné. Musím říct, že za celé roky se můj styl hudby změnil hodně, ale stále tam je kus mě. :)

x Píseň, která vás rozesměje
K tomu snad nic psát prostě nemusím :DUpdate Blogu 0.3?

21. prosince 2016 v 11:40 Oznamy a tak podobně
Výsledek obrázku pro blogging anime girl

Vítám všechny u dnešního článku. I dnes mám pro vás aktualizace co se blogu týče. Některé jsou větší, některé naopak ani nepoznáte. První věcí je testování nových typů článků. Nevím zda si toho někdo všiml, ale malinko jiné články už tu brzy budou a první už tu je. Další věc je upravování rubrik. Některé rubriky mi přišli, no zkrátka, že je zbytečné , aby zde byly a nebo jsem došla k názoru, že tam nemají co dělat či potřebují větší prostor. Týká se to hlavně rubrik s návody a rubriky for you. Dále jsem pak pozměnila kategorii admin, na které ještě stále pracuji a změna se nevyhla ani rubrice jídlo. Konečně také začnu pracovat na doplnění rubriky harajuku a těšít se můžete na novou rubriku filmy. No a nakonec čeká na aktualizaci několik článků ohledně nakupování na ebay a ali. A koukneme na zoubek i stránce wish. Věřím, že tohle je prozatím dobrý směr blogu. A uvidíme co dalšího nám Nový rok přinese.

Návod na konvičku z plastovky

21. prosince 2016 v 11:09 diy tutorials
Po delší době opět nějaký ten návod. Tentokrát trochu užitečnější než obvykle.

Jediné co potřebujeme je plastová láhev - já jí mám od tekutého pracího prášku a nůž (jen opatrně nepořežte se)

1.Já oddělala víčko, aby se mi s tím celkově lépe pracovalo, sloupněte nálepky a lepidlo umyjte. (opravdu dobře se mi osvědčila jedlá soda)

2.Teď už jen uřízněte láhev do požadovaného tvaru - tvar závisí čistě jen na vás, nezapomeňte si však nechat úchytku. :))


Nakonec to může vypadat nějak takto. :) Během chvíle máte konvičku . Klidně jí můžete ozdobit třeba washi páskou a tak podobně a nebo jí nechat tak. :)

Nový začátek?

21. prosince 2016 v 9:32
Výsledek obrázku pro anime girls gif

Zdravím kulíšci!
Již delší dobu zvažuji nad tím, že bych zkrátka vedla jen jeden blog a na ten pravidelně psala. Zvažuji zkrátka založit úplně nový blog s tím, že některé články vemu sebou. A tady nastává asi zásadní otázka, samozřejmě, že zvažuji nad blogspotem. Mnohem lépe se mi s ním pracuje a má spoustu svých výhod a +.Ptáte se proč nad tím zvažuji? Psát dva blogy je dost vyčerpávající a já chci vést něco, kde si člověk řekne, že ten blog stojí za to. Jenže získat pravidelné čtenáře stojí dost práce a dost práce pravidelných článků. Teď se teda ptáte, proč nezačnu pravidelně psát tady. Já mám zkrátka zafixované, že castlemirage je prostěn spojen s Japonskem a zjištuji, že články jako "vyrábím si vlastní diář" vlastně nakonec ani nikoho nezajímají. Natož nějaké kosmetické recenze, recepty a podobně. No a v poslední době je tu návštěvnost. Ano já vím, kdybych psala častěji je to asi lepší, ale komentáře jsou pro mě tková ta odezva, že to někdo čte a že to někoho zajímá. Tak a teď bych ráda znala váš názor na tuhle věc.

Menstruace je nutné to vyřvávat do světa?

9. prosince 2016 v 12:24 Na téma.
Výsledek obrázku pro Angry anime girl

Poslední dobou výdávám, že se na facebooku strhla debata o menstruaci. Někdo ženám ukazuje, aby že je to zcela normální a běžné a někdo je toho názoru, že to tak prostě je a nemusí se to řvát do světa. Poslední dobou jdou v tomto trendu Ria. Vypustí reklamu , která nemá ani hlavu ani patu a myslí si, jak tím ženským neukážou , že přece mít mentruaci je normální. Omyl! Jako prodejní tah, reklama dobrá, ale zkrátka to co by to mělo vystihnout to nevystihuje.

Jenže tím to vlastně celé rozjelo. Následuje gif s pofidérní omalovánkou , kde malujete krev na vložce. Jako vážně? Pár lidí už čeká , kdy se tam ukážou nahý krvavý pipiny. A já se jim popravdě nedivím. No a následně jsem viděla, že jedna taková jebnutá ženská pořádá posezení, kde se o menstruaci mluví. Ale vážně to má splnit účel? Vážně by člověk mluvil o takové věci před lidma, které vlastně nezná? A už vůbec si nedovedu představit , že by tam došel nějakej úchyl.

Zlatíčka já už jen čekám , kdy si někdo napatlá hovno jako masku na pleť. Popravdě menstruace je prostě věc běžná a tak to člověk musí brát. Prostě jednou do měsíce nakoupíte tuny vložek nebo tampónů, nevyjdete z baráku , chlap vás bude zásobovat tunou čokolády a vy budete nesnášet celý svět. To je prostě realita a tak to prostě je. Je to něco co nelze ovlivnit. Ano bolí nás břicho některé už týden do předu, u mě je to třeba i extrém v době jahůdkových dnů, ale jsou dny kdy žádná bolest. Chodit na záchod se přebalit je taky zcela normální a když pošlete chlapa pro vložky, on to pro jednou přežije.

Ale stále nevidím důvod, proč vyřvávat do světa " Jo, dostala sem krámy!" To už rovnou může člověk bouchnout šampus a začít to oslavovat. Se divím, že není festival krvavých dnů. Berte to tak, ženská to prostě musí vydržet , protože je to ženská. Když taková žena přežije porod pak myslím, že tohle je jen zlomek toho.

Nemyslete si, být chlapem taky není zrovna jednoduchý a už vůbec né, když s takovou ženskou bydlíte. A co je horší, když tomu chudákovi ani ta čokoláda nepomůže. To pak není oč stát. Zkrátka tímto chci říct, že menstruací si prošla každá, ba dokonce moje babička vzpomínala jak si musela prát vložky :D Určitě je hloupost se stydět za své dny, ale do světa to řvát člověk taky nemusí že? To už pak můžete rovnou řvát, že si prdnete ať to všichni okolo očekávají.

Drakensang první dojem a menší recenze

8. prosince 2016 v 11:41 games recenze
Výsledek obrázku pro Drakensang logo png
Hra jejíž název nezní nejhůř, ale třeba já jí na chuť nepřišla. Hra, která má být údajně něco jako diablo , o tom žádná. Hra je opravdu diablu dosti podobná resp. je na stejný způsob. Hra je celkově v češtině což je pochopitelně u spousta lidí jedno velké +. U mě samozřejmě taky. Málo která hra a především onlinovka je v češtině. Mimo to však ve hře nenajdete nic nového. Hra obsahuje jak pve tak i pvp. Kamera je klasicky jako u diabla a chodíte pomocí levého tlačítka myšky. Stejně je natočená i kamera. Levým tlačítkem pak klikáte na postavy , které vám dávají úkoly a sbíráte itemy (věci). Kouzla se pak ovládají čísly a tlačítky. Stejně jako v některých diablovkách i tady velice záleží na itemech, které na sobě člověk má.
Člověk tedy dostává úkoly , které následně plní. Hra má také celkem obsáhlý příběh. Z podzemí vylézají nastvůry a vašim úkolem je pozabíjet je. Jenže ke všemu se šušká , že je možná existence draka. No a kdo jiný by mohl nastolit mír než vy?

Nesmí chybět klasická tutoriálové úroveň, která vám sice moc nedá, ale to hlavní pochopíte. Na výběr máte ze 4 tříd - mág neboli čaroděj kruhu, pro mě prostě hunter /ranger, rytíř a nesmí chybět paromechanikus. Každá třída má něco do sebe, ale také má nějaké to -. Stejně tak má každá třída vlastní strom schopností a svoje specifická kouzla. A stejně jako ve wowku cvakáte talenty tedy kouzla. Tady se ke všemu přidává strom dovedností..

A aby toho nebylo málo, klasicky si můžete hru zaplatit a mít tak prémiový účet. Jako se ve wowku rychlejí expí heirloomama , tady vám prémiová verze slibuje rychleji expit. Samozřejmě se dá, ale úplně normálně expit i bez jakéhokoliv sypání peněz. Maximální level je po velkém updatu 50.

Celkově vypadá hra velmi zajímavě, skoro jako dobrá diablovka. Hra je bohužel jeden velký stereotyp.


Osobně mě hra neoslovila. Zkrátka já na tyhle diablovky moc nejsem. Diabla jsem samozřejmě hrála, ale už proto, že si nerozumím s ovládáním hry je to celkem náročné. Jop já jsem zvyklá ovládání w,a,s,d , případně ještě myška. Většinu her povětšinou srovnávám s wowkem, které je na prvním místě. :D Navíc přiznám se, že i u grafiky mi celkem cuká oko a u tříd taktéž. Na zabití času celkem dobrá hra, ale pro mě zkrátka stereotyp.

Love Live game: Tým a vše kolem něj

7. prosince 2016 v 19:24

Dnes se zaměříme na věc číslo jedna a tím jsou týmy. Díky týmu získáváte všeljaké odměny a vlastně čím lepší, tím lepší hodnocení v písničce.

Ovšem né každý umí třeba měnit týmy takže se dnes podíváme na to jak měnit postavy za jiné. Logicky člověk dostane rare kartu a chce jí vyměnit místo socky (ačkoliv je tohle v tutoriálu tady házím návod)


Klikneme na members.


Týmů můžete mít 9 s tím, že je jedno kdo bude v druhém týmu leader. Tým můžete i různě přejmenovat a pojmenovat (třeba zase jindy). Krom toho tady ale taky vidíte skill hlavního leadera týmu , který je opravdu důležitý, povětšinou je lepší mít jako leadera UR kartu. Dále nějaké bonusy, které vám dopomohou k s-ku v písničkách a nakonec samotní členové. Když kliknete na nějakou členku, kterou chcete vyměnit. Hodí vás to do seznamu všech kartiček. Následně stačí jen kliknout na kartičku a ono vám jí automaticky vymění.

Více o scoutu a celkově kartách a bonusech si povíme v dalších článcích.

Omamori

7. prosince 2016 v 7:42 Japonsko
Omamori ( お守り) je Japonský amulet (přívěšek, talisman) , který má svému nositeli přinést štěstí nebo ochranu. Obvykle se prodávají v různých šintoistických chrámech a svatyních.

Slovo Omamori je tedy od slova chránit. Omamori jsou pak použita při posvátných rituálech.Dost často bývají použita k odvrácení neštěstí a smůly. Ovšem turistě je kupují jako památku a povětšinou darují druhé osobě. Lze je tedy koupit bez ohledu na to, v jakého boha člověk věří. Japonci je často věší např. na balíčky, v autě, ale třeba i na popruh batohu atd..

Obal bývá vyroben dnes již z různých textílií nejčastěji však z hedvábí , ze kterého původně obal byl . Na povrchu bývají napsány modlitby, které tedy mají blahodárně působit dle zvoleného přání či modlitby. Uvnitř je pak dřevo nebo papír .Pokud však člověk nenajde omamori které hledá, může poprosit kněze? o vytvoření omamori přímo na míru. Pokud je po něm velká poptávka, může je chrám začít prodávat ve větším.

Každý rok se omamori vracejí do chrámu či svatyně , kde je lidé zakoupily (tam se pálí) a zakoupí si nový, aby měli čistý start do Nového roku. Nedoporučuje se házet amulet do odpadkového koše. S Omamori by se mělo zacházet s respektem.

Dnes už najdete dokonce omamori s oblíbenými postavami jako např. Hello kitty, Mickey mouse apod. Obvyle jsou vyráběny ve fabrikách kvůli prodeji. Zkrátka hlavní je z nich zisk.

Výsledek obrázku pro Omamori

Výsledek obrázku pro Omamori


Lze koupit například tady ( ale cena je dost vysoká, hold nutno s tím počítat)

odkaz na ebay ( najdete tam cenově přijatelnější, ale stejně je lepší si je ušít)

Takže zlatíčka, pokud vás tyto amulety okouzlily, ale při ceně vás málem jeblo v příštím návodu si jeden takový amulet ušijeme. ;) Mimochodem, taky si myslíte, že by to bylo pro někoho pěkným dárkem na Vánoce?

Severní Korea a krutá realita

6. prosince 2016 v 11:43


Myslím, že netřeba slov.

Japonské školní uniformy

6. prosince 2016 v 5:51 Japonsko
Japonské školní uniformy neboli Sérá fuku jsou známé nejen v Japonsku, ale po celém světě. Dnes si o nich něco řekneme, protože i já jsem jejich fanouškem.

Sérá fuku セーラー服; někdy nazývaná jako sailor fuku, je japonská dívčí školní uniforma, kterou nosí studentky vyšších základních a středních škol. Poprvé byla zavedena v roce 1921 ředitelkou školy Fukuoka-džo-gakuin (福岡女学院) Elizabeth Leeovou. Ta měla zkušenosti se školními uniformami z doby svého pobytu ve Velké Británii jako výměnná studentka, a to ovlivnilo návrh nových uniforem, které byly navrženy podle vzoru uniforem používaných britským Královským námořnictvem v té době. Japonský název sérá fuku znamená námořnický oblek - první slovo (sérá) je přejatý anglický výraz sailor (námořník) s japonskou výslovností a druhé slovo (fuku) je obecný japonský výraz pro oblek či šaty.


Existují dvě varianty této školní uniformy. Zimní a letní verze. Tyto dvě varianty se od sebe liší délkou rukávů, ale také použitým materiálem. Celá uniforma je tedy dosti podobná těm námořním. Uniforma se skládá z blůzy spojené s límcem (eri- 襟) jak jinak než v námořnickém stylu a sukně. Na uniformě bývá pak ještě stuha tzv. bolo tie (kovbojské šnůrky) a nebo mašle. Mezi běžné barvy uniformy patří černá, bílá a šedá a tmavě modrá.

Výsledek obrázku pro sera fuku
Zimní verze

Většinou k uniformám patří i předepsané boty a ponožky či podkolenky. Obvykle se nosívají hnědé nebo černé boty podobné mokasínám a bílá nebo černé podkolenky či ponožky.

Chlapecká verze školních uniforem se nazývá gakuran. (Ale o tom třeba zase jindy)

Sérá fuku má velký význam nejen pro samotné japonky, ale také je jimi ovlivněna mnohdy spousta mang , ale také anime. V dnešní době je dost populární nejen pro Otaku, kteří však nosí mnohdy spoustu barevných variant.

A nakonec nutno dodat, že některé Japonské školy mají uniformy podobné těm v Anglii.

Související obrázek

Související obrázek

zdroj:
wikipedie
Nagina hlava

Tímto tedy doufám, že jsem vám přiblížila význam těchto uniforem, protože tyhle uniformy jsou zkrátka roztomilé a mají své kouzlo. A přiznejme si, kdo by jednu nebral?
WoW Wrath of the Lich King Stamp by NewEraUsherWoW: Blood Elf stamp by RealmKnightHorde stamp by rilwenaIllidan Stormrage Stamp-WoW by ShiVoodooRavenclaw-Stamp by DinoclawsMiddle Earth Stamp by MeaninglessTheoriesWhy I boycotted fandoms. by lostforeveragainPagan Pride Stamp by ElwingstarbreezeSarcastic Stamp by PixieDust01Characters - Kael'thas by necromantress-stampsowls by FolkweForset stamp 01 by SheviEdgeFaun Stamp by LeichenengelSlavic Mythology Stamp by HarrietMilausOmnia Stamp by xxDark-WolfxxSmite Stamps: The Morrigan by mothquakeSmite Stamps: Skadi by mothquakesnape stamp by laur-starHarry Potter Love Stamp by smileystampsFili and Kili Stamp by forstyyThorin stamp 1 by forstyyMetal From Finland Stamp by XxXPrincessIzzyXxX