Únor 2017

Update blogu

27. února 2017 v 21:47 Oznamy a tak podobně
Výsledek obrázku pro anime girl gif

Zdravím kulíšci! Opět proběhl update blogu, tak si říkám, že je vlastně fajn vás o tom informovat. Jak si asi všímáte blog má nový design. A je boží! Jsem maximálně spokojená a jako vždy je to kus práce, která vypadá fantasticky a moc za něj ještě jednou děkuji. A protože v každém updatu se něco děje i dnes to nebude jinak. Ráda bych upozonila na menší předělávku rozcestníku Návody , který to podle mého trochu potřeboval. Také jsem se rozhodla konečně rozšířit stránku cosplay na které budu do budoucna hodně pracovat, protože patří pod Japonsko a já to chci mít konečně komplet. Co všechno vás čeká zatím nebudu prozrazovat. Jakmile dám dohromady tuto rubriku a tím pádem bude celé Japonsko vrhnu se na Norsko.


Opravené rozcestníky:

Opravené články v sekci :

Plastic memories - první dojem

27. února 2017 v 21:28 První dojmy
Výsledek obrázku pro Plastic memories gifOpět romantické anime, tentokrát na způsob velmi známého Chobits. Ocitáme se v budoucnosti, kde je společnost, která má za úkol vypínat tzv. giftias.To je něco jako stroje, které mají určitou dobu funkčnosti. Pokud přesáhnout tuto dobu musejí se vypnout. Mnohdy si tyto "stroje" pořizují lidé, kteří se cítí být samotní nebo přišli o někoho blízkého. V hlavní roli parta úžasných charakterů, skvělá animace a opravdu skvěle doladěný děj anime. Osobně jsem si nejvíce oblíbila Michiru, která je povahově prostě super. :D Celkově se mi tedy anime líbí a mnohdy je děj tak smutný, že člověku div neukápne slzička. ;)

Kuzu no Honkai první dojem

27. února 2017 v 9:29 První dojmy
Výsledek obrázku pro kuzu no honkai gif


Dnes mám pro vás první dojem z nového anime, které ještě stále vychází. Zatím je tedy přeloženo 7 dílů a musím říct, že na to jak je anime romantické to není taková ta harémová klasika. Ba naopak. V anime není ani kousek srandy, ale naopak je plné neopětovaných citů. A mimo to mě zaujala opravdu pěkná animace, která jde ruku s rukou příběhu. Jsem celkem zvědavá na ostatní díly a doufám, že se anime díky mnohouhelníkům nezvrtne. :) Tak uvidíme co bude dál. Tak nějak věřím, že by mohla být další série. No uvidíme.

Knižní výzva na rok 2017

27. února 2017 v 6:42 Výzvy
Související obrázek

Dost dlouho jsem přemýšlela, zda se přidat či ne. Nakonec si říkám, že bych mohla zase víc číst a šla do toho.Myslím, že nápad je to dobrý.Ráda bych aspoň daný limit překročila či se mu co nejvíce přiblížila. Tak uvidíme jak to půjde. Vybrala jsem 30 knih, sice věřím, že bych zvládla i více, ale někdy je lepší méně. Do knižní výzvy se můžete zapojit zde.


Seznam přečtených knih:

1.Jodi Picoult- Vypravěčka
2.Blanka Jehlíková - Sabat
3. J. Ottesen- Ledový květ Witch
4. L. Kaaberbol - Hay Lin Dračí vítr
5. L. Kaaberbol- Will Srdce Kondrakaru
6. L. Kaaberbol - Witch Střepy času IV. Zlatý Fénix


Nejlepší a nejhorší anime roku 2016

21. února 2017 v 6:33 as
Zdravím kulíšci! Dnes jsem tu se článkem zaměřeným klasicky na anime, protože přeci jen tento blog je především o něm a je to součást mého života. Dneska pro vás mám pár anime , která mi přijdou za zmínku jako skvělá či strašná. Asi jsem ten článek mohla napsat na začátku roku, ale tak nějak mě to klasicky napadlo až teď. Předem říkám, že každý máme jiný vkus a já především vybírám anime, která jsem za ten rok opravdu viděla.K anime vždy napíšu proč právě ono, případně přihodím mnou napsanou recenzi. Nutno dodat, že některá anime nebudou přímo z roku 2016, ale mohou být i postarší. Každopádně pokusím se zde hodit přímo ta z roku 2016.

Celý můj animelist najdete zde. Pokud by vás zajímal. :)

Nejlepší z roku 2016

Výsledek obrázku pro Prison school gif

Prison school
Anime, které minimálně stojí za zmínku. Správně ujeté a okořeněné správným perverzním vtipem. Rozhodně není pro každého, ale pokud máte rádi trochu toho humoru pak je tohle anime přímo pro vás. Příběh není zrovna moc složitý ba naopak a určitě vás potěší , že je podle anime už i dorama. Více k tomuto anime netřeba psát.

Související obrázek

Yuri on Ice
Vy tohle anime ještě neznáte? Osobně nejsem na tenhle typ anime a už vůbec né sportovní anime, ale pokud chcete nenásilnou formu sportovního anime pak je tohle právě pro vás. Anime okořeněné vtipem , krásnýma chlapama a odhodláním. A hlavně Victor stojí za to. :D Mimochodem děj je teda sice takový , no zkrátka už od první chvíle víte jak to skončí a to i přes vše co hlavní hrdina vynaloží do krasobruslení, ale budiž tomuto anime odpuštěno.

Výsledek obrázku pro Kono Subarashii gif

Kono Subarashii
Další skvělé anime, tentokrát je to opět herní svět dá se říct a spousta, spousta vtipu. Prapodivná parta ze 4 holek a jednoho Otaku , který čirou náhodou zemře a vezme si do onoho světa bohyni. Už to zní opravdu dobře. Příběh není ohraný, jak by se na první dojem mohlo zdát a opět bude o zábavu postaráno. A pokud vás tohle anime chytne a bude vás mrzet, že má jen 10 dílů, tento rok vychází druhá série, která už je také v čj na hns. ;)

Výsledek obrázku pro Love live sunshine gif

Love Live sunshine
?????
Další ze série Love Live. Srdcovka! Přivítá vás zcela nová škola, tudíž zcela nové prostředí, nové songy, nové postavy a stejně tak odlišný příběh. Trochu mě teda mrzí, že postavy jsou dost podobné těm z předchozích sérií, což tomu ubírá trochu na originalitě, příběh taky v některých částech dost podobný, ale nakonec je to zcela něco jiného. Takže pokud chcete nějaké hudební anime určitě zkoukněte. A dokonce anime navazuje malinko na předchozí série.


Nejhorší anime roku 2016.
Tohle vždycky píšu tak nerada, ale i to ke sledování anime patří. :D

Výsledek obrázku pro Dance with devils gif

Dance with devils
A neb já píšu debils. :D No každopádně určitě se najdou fanynky tohoto anime, ale mě to přijde jako taková ta ohraná věc. A je zcela jedno , že tam jsou krásní bishíci a upíři či co to je. Ale taková ta ohranost, kterou nemám ráda. Každopádně pokud máte rádi milostné mnohouhelníky pak si asi zjevně přijdete na své. Já zůstala u 5 dílu.

Výsledek obrázku pro Ajin ova gif

Ajin
Cokoliv spojené s tímto anime ne děkuji pěkně. Anime mě nebavilo a od hororového bych čekala tím tuplem více.Ke všemu se mi ani nelíbí animace takže za mě tohle anime určitě ne.

Tímto bych tedy ukončila minulý rok. Jsem celkem zvědavá co přinese tento rok. Kolik anime bude skvělých a nakolik se naopak nebude dát ani dívat. Už teď vím, že mě celkem zklamala druhá série Ao. Pokud máte nějaké anime z tohoto roku, které je hodně dobré určitě mi o něm napište. :) A klidně mi napište vaší topku těch skvělých kousků a propádaků z roku 2016. :)

Japonský Kalendář část I.

16. února 2017 v 14:29 Japonsko
Zdravím vás kulíšci. Dnes si povíme něco o kalendáři. V druhé části vás čekají významné dny a státní svátky :)

Od 1. ledna 1873 používají Japonci Gregoriánský kalendář s místními jmény pro měsíce a většinou pevně určenými svátky. Před rokem 1873 se používal lunisolární kalendář, který byl převzat z čínského kalendáře.

vysvětlivky: Gregoriánský kalendář je s křestanským letopočtem. Je to celosvětově používný systém pro počítání času. Každá Země jej zaváděla postupně.

Lunisolární kalendář spojuje dohromady kalendář solární a lunární ( sluneční a měsíční) . Délka měsíce tedy odpovídá délce měsíčního cyklu ( zhruba 29,5 dne) . Délka roku se řídí dobou, kdy se slunce vrátí na své původní místo na ekliptice ( tj. průsečnice). Příklad použití lunisolárního kalendáře je kalendář židovský.

Do přijetí Gregoriánského kalendáře se používaly tři rozdílné systémy počítání letopočtu.

Západní křesťanský letopočet (v dnešní době běžný) (西暦, seireki)
Japonská éra jmen (年号, nengó) založená na panování císařů, rok 2011 je rokem Heisei 23
Císařský kalendář (皇紀, kóki) založený na mýtickém založení Japonska císařem Džimmu v roce 660 př. n. l.
Z těchto tří systémů se v současné době používají dva. Císařský kalendář se používal od roku 1873 do konce 2. světové války.

Moderní názvy pro měsíce se dají přeložit jako "první měsíc", "druhý měsíc" atd. K patřičnému názvu pro číslo je přidána přípona -gacu (月), která znamená měsíc:
Leden - 一月 (ičigacu)
Únor - 二月 (nigacu)
Březen - 三月 (sangacu)
Duben - 四月 (šigacu)
Květen - 五月 (gogacu)
Červen - 六月 (rokugacu)
Červenec - 七月 (šičigacu)
Srpen - 八月 (hačigacu)
Září - 九月 (kugacu)
Říjen - 十月 (džúgacu)
Listopad - 十一月 (džúičigacu)

Prosinec - 十二月 (džúnigacu)

I tady se klasicky používají hojně arabské číslice až tedy na pro březen. Tam se píše klasicky 3月.
Kromě těchto jmen má každý měsíc své tradiční názvy, které se v dnešní době používají například v oblasti poezie. Z těchto dvanácti jmen se v současné době používá pouze jméno pro prosinec - šiwasu. Některé názvy, jako jajoi a sacuki, se používají i jako ženská křestní jména. Každé jméno má klasicky nějaký význam.


Týden má klasicky 7 dní. Tento zvyk je však převzat z Evropy okolo roku 800 n.l. Názvy dnů vznikly ze jmen 5 viditelných planet, které jsou pojmenovány po pěti Čínských elementech ( dřevo, voda, oheň , země, kov) .


Japonci si dělí měsíc na 10-ti denní části. Tím se však již dále zabývat nebudeme. Dnes jsme si tedy řekli něco ke kalendáři v Japonsku. Příště si povíme zase pro změnu o Státních svátcích. Těch mají totiž Japonci opravdu požehnaně.

Giveaway číslo 2

16. února 2017 v 11:08 soutěže
Zdravím kulíšci! :) Dnes mám pro vás soutěž čslo 2 a to o mangu, kterou mám 2x.


Jedná se o Mangu gossip girl + dvě malá překvapení. A aby to byla překvapení nebudu vám psát jaká překvapení to budou. Jedná se tedy o druhý díl Gossip girl, ale věřím, že i přesto, že to není 1. díl to nijak nevadí. Manga vypadá jako nová!

Soutěž trvá do 10. 3. Výherce bude klasicky vybrán náhodně.

Podmínky soutěže:

1. Napsat mi klasicky o jaké články máte zájem , protože já už opravdu nevím co víc tu přihodit a mám stále dojem prázdného blogu.

2. Který můj článek se vám líbí nejvíc?

3. Napsat mi zda raději čtete mangy na internetu nebo tištěné a nebo jestli dáváte přednost raději anime. Nepohrdnu ani doporučením nějaké dobré mangy. ;)

Nezapomeňte mi tu hodit váš mail, abych vás měla jak kontaktovat.


Budu se těšit na vaše komentáře a držet vám všem jako vždy palce. :) A klidně mi připište jestli chcete vyhlásit výherce už konečně ve video formě v nějakém cosplayi. ;) A jinak po mých narozeninách vás čeká ještě jedna soutěž a to ke spuštění mojí cosplay page. Takže určitě je ještě do budoucna na co se těšit. Jen dost zvažuji jaká výhra by vám udělala radost. Napadá mě nějaká paruka?


Top 5 únor

3. února 2017 v 17:07 Music
I dnes mám pro vás top 5 výběr :P ... :DD

1.Powerwolf- Amen ...


2. Powerwolf- Sanctus Dominus


3.Alestorm - Drink


4.Turisas - stand up and fight


5. Lordi- Hard rock hallelujah

WoW Wrath of the Lich King Stamp by NewEraUsherWoW: Blood Elf stamp by RealmKnightHorde stamp by rilwenaIllidan Stormrage Stamp-WoW by ShiVoodooRavenclaw-Stamp by DinoclawsMiddle Earth Stamp by MeaninglessTheoriesWhy I boycotted fandoms. by lostforeveragainPagan Pride Stamp by ElwingstarbreezeSarcastic Stamp by PixieDust01Characters - Kael'thas by necromantress-stampsowls by FolkweForset stamp 01 by SheviEdgeFaun Stamp by LeichenengelSlavic Mythology Stamp by HarrietMilausOmnia Stamp by xxDark-WolfxxSmite Stamps: The Morrigan by mothquakeSmite Stamps: Skadi by mothquakesnape stamp by laur-starHarry Potter Love Stamp by smileystampsFili and Kili Stamp by forstyyThorin stamp 1 by forstyyMetal From Finland Stamp by XxXPrincessIzzyXxX