Březen 2017

Zaostřeno na vzhled

28. března 2017 v 19:48 b
Zdravím vás kulíšci!
V dnešním článku probereme pár věcí ohledně designu. Protože mnohdy se někdo ptá na rady a podobné věci. A vzhled je to první co člověka zaujme, když zavítá na váš blog. No a příště si třeba sepíšeme článek na téma , které vás nakopne ke psaní. Jdeme na to. ;)

0.1 Barvy
Tohle je asi nejdůležitější část celého designu či layoutu. Můžete mít design s obrázkem poníka, ale pokud poník bude mít zelenou barvu a zbytek bude oranžový, potencionální čtenář zavře blog dříve než se vůbec dostane k obsahu. Co tím chci říct? Že jednotlivé barvy by k sobě měli jít. A to nejen barvy okrajů stránky, ale také písmo. Znám blogy, které mají v designu jen barvy a vypadají opravdu pěkně. Inspirovat se třeba můžete šablonama na blogspot. Tedy pokud máte rádi minimalismus, který je poslední dobou tolik oblíbený. A pokud nevíte jaké barvy se k sobě hodí, můžete si najit svou paletu. (Odkaz bohužel nedám, blog.cz s ním má údajně nějaký problém) .


0.2 Obrázek a barvy
Jistě mít blog jen bílo-šedý je pro někoho nuda. A přiznám se, že tak čistý blog je nuda i pro mě. V tom případě si můžete design udělat vy samy a nebo někoho poprosit zda vám jej udělá. Přeci jen je lepší, poprosit člověka, který s tím má už nějaké zkušenosti a trochu se v tom vyzná, než byste udělali něco , co stejně nesedí. V takovém případě je dobré uvědomit si dvě věci. Vlastně tři. Jaký obrázek nebo postavu na design chcete. Protože celý design se musí sladit s danou postavou či přímo obrázkem a budou se případně vybírat barvy , které k tomu jdou. Další věc je, že pokud mám blog o anime , nebudu si tam dávat my little pony. Zkrátka design by měl něco vypovídat o blogu a stejně jako název by měl ladit s blogem. Například. design s my little pony " Jé hele na blogu sou poníci!" nebo například fantasy layout s hobittem " Jé hele tak tento blog bude především o fantasy a dost možná i o knihách." Je-li váš blog o anime , pak tam můžete mít svou oblíbenou postavu. Pokud si nejste jisti barvama, tak si je stačí vytáhnout z daného obrázku.


Případně můžete někomu o design či layout napsat či si prostě najít návod a jet podle něj. Zase tak složité to není. Já třeba dříve dělala pomocí gimpu layout a nevypadal zle.


A jejich skvělý návod na jednoduchý design najdete zde. Jak říkám není to nic složitého. Stačí si s tím jen trošku pohrát. Bohužel jsou zkrátka lidé, jako třeba já, kteří ten čas si s tím pohrát nemají a pak je lepší si o design napsat. Každopádně vy, kteří čas máte určitě si zkuste udělat svůj design. Po nějaké době zjistíte, že jste dál než předtím a že už to vypadá trochu k světu.

0.3 Kontrast
Jak jsem již psala. Snažit se , aby barvy nekřičely , protože z toho člověka bolí po chvilce oči. A také to čtenáře spíše odláká, snažit se mít písmo černé na světlém pozadí a světlé na tmavém pozadí. Protože jsem narazila už na tolik blogů, kdy zkrátka písmo nebylo vidět. Snažit se barvy k sobě sladit. A jak říkám, někdy je méně lepší než více. Protože i kupa obrázků často čtenáře odláká, nejsou-li položeny tak, aby to jako celek zaujalo.

0.4 Ikonky a nadpisy
A jsme u dalšího bodu, který je stejně důležitá součást designu jako vhodně zvolené barvy. Opět nadpisek by měl být vidět, neměl by být moc velký , ale zase ani né moc malý. Měl by být velký tak, aby jej člověk dobře přečetl a zároveň aby byl vidět. Mnohdy se nadpisy menu ztrácí v barvě menu či opět mají šílené barvy. Jenže pokud chci člověka upoutat je lepší zvolit písmo, které umí česky a stejně tak barvu ze které nebolí oči. Pokud máte strach, že popisky pokazíte můžete si stáhnout již udělané a pomocí nich dotvořit finální design. Tohle vám usnadní práci s vymýšlením...

Moc pěkné popisky do menu má například. Blanch


Tyto konkrétně u Blanch na blogu zde.


0.5 Přehlednost
Tohle se týče zrovn rubrik a tím pádem najíždíme na předchozí bod popisky menu. Tohle je ta složitější část, protože menu by nemělo být zapráskané vším, ale na druhou stranu musí člověk dát na oči to, o čem blog je. Například. mám rubriku o mně , můj deník apod. tak to hodím pod jednu rubriku Admin. Tím pádem dám jeden nadpis admin, kde se člověk dostane do rozcestníku. Japonsko- tady člověk najde třeba mangy, anime, mnou přeložená anime a věci co do tohoto spadají. Je dobré si na papír napsat rubriky např. Designy blogu, for you, soutěže a pak je sepsat pod jednu rubriku, kde je člověk najde. Ušetříte tím místo, blog bude přehlednější a člověk budete vědět co na vašem blogu hledat. Také pokud chci upozornit na nový článek , můžete mít volné místo pod záhlavím, kde budete přidávat odkazy na pro vás důležté články.

0.6 Ostatní detaily
Jako ikonka, pozadí komentářů apod. být rozhodně nemusí, ale je to takové oživení a dotáhnutí celkového designu do konce. Rozhodně se tím nemusíte zabývat pokud nechcete.

0.7 Změna designu
Stejně jako člověk mění třeba jednou ročně boty určitě ocení i změnu designu. Samozřejmě změnit design každý týden je trochu moc. Ale například s jarem můžete hodit blog do jarního designu a u zimy či Vánoc zase do tématického. Výhodou blogu je, že kdykoliv máte rádi něco, můžete si to tam ve formě designu dát a tak lidem přenést kus toho co máte rádi.

A nakonec každý máme na danou věc jiný názor, ale věřím, že i přesto se najde vždy nějaká střední zlatá cesta. Pokud si chcete design d někoho vypůjčit, dole přináším blogy, kde jsou designy volně k použití. Nemusíte se s tím prplat stačí nastavit a mezitím si třeba udělat pořádek s blogem a pak zkusit vlastní design. A vlastně proč ne? Blog je plný možností a stejně tak i vzhled blogu.

Free designy ke stažení:

Tímto končím tedy dnešní článek na téma vzhled a budu se těšit u dalšího s inspirací . ;)

Wish a vše kolem něj

27. března 2017 v 12:46 jak nakupovat
Dnes se podíváme na zoubek stránce, která je podobná ebay a alli, ale nejen jim. Takže v prvé řadě si řekněme něco o stránce. Wish je tedy opět zahraniční stránka, na které koupíte různé blbosti co vás jen napadne. Samozřejmě je více důvěryhodná a přehlednější o tom , ale později. V prvé řadě musíte mít založený účet. Protože jinak se nedostanete ani do nabídky toho, co tam vlastně prodávají.

Na wish prodávají mnohdy stejní prodejci jako například na ebay. Tudíž tam najdete dost stejných věcí. Pokud tedy máte strach objednávat na ebay , pak bych určitě na tuto stránku mrkla. Celkově funguje wish stejně jako již několikrát zmiňované Čínské e-shopy (ebay, alli,....) . Jak jsem již psala mám pocit, že práce se samostatným wishem je lehčí a přehlednější.


Přejdeme tedy k samostatné obednávce. Jako obvykle lze platit přes pay pal či kartou. V případě pay palu nic nevyplňujete , pouze kliknete a vyplníte heslo. Jakmile máte zaplaceno už vás to hodí na stránku, že děkují za nákup a vidíte postup vaší objednávky. Nic složitého jako kdekoliv jinde, narovinu vidíte kde balíček je.


Jinak celkově vám teď tedy ukážu a řeknu jak to chodí. Ok uvidíme zboží, které chceme. Mnohdy u něj bývá nějaká dobrá cena. Doporučuji, ale si tu cenu porovnat s ebayem. Protože se vám stane, že některé věci jsou stejné a jsou tu o dost dražší. No ale platí to i naopak. A ted pozor! Ke každé ceně si připočtěte 26 kč!! Což je částka , která jde do kapsy jim, za expedici!! Tím pádem věc, která stojí 26 kč + ještě 26 kč expedice. Mnohdy takto konečná věc, která na ebay stojí 30 kč stojí mnohem víc.Máme například tohle pouzdro na čočky, které chceme. Na ebay stojí 30 kč, ale mi jej máme za 25 + 26 kč expedice. Což se mi nevyplatí. Nechápu, kde berou částku 150 kč, ale dejme tomu. Nějak si zákazníky nahnat musí.


Máme-li vybráno dáme koupit , zkontrolujeme námi uvedenou adresu, která se dá v tomto kroku ještě změnit. Takže si to můžete nechat zaslat kamkoliv. A tady už se vám dole objeví paypal. Takže když na to kliknete rovnou můžete zaplatit pay palem a nemusíte opisovat číslo karty atd...


Případně vypíšete co po vás chcou a dáte další. Tam už vám vyletí že děkují za nákup a do kdy zboží přijde.

Jak již říkám, wish je pro lidi, kteří mají strach z nakupování přes ebay a jim podobné stránky. Najdete tady to stejné zboží, ale vždy si připočítejte 26 kč což se nám, kteří objednáváme na ebay mnohdy neoplatí. Další věc je, že já tam třeba nakupuju čočky , protože mi pomohli recenze. A ano jsou opravdu super a na cosplay mi to postačí. O tom si můžem někdy povykládat třeba ve videu. Na druhou stranu ano opravdu jsou věci, které najdete jen na wish.

Krom toho také najdete u wish porovnání všech prodejců, takže vidíte i ceny + kdy vám čočky zhruba dojdou a hodnocení a také hodnocení prodejce. Nic nemusíte složitě hledat jen kliknete vedle.
Balíček přijde obvykle v dobu, která je stanovená, sem tam může přijít i po nebo před. Stejně jako u jiných. Přijde v takové té klasické obálce z Číny. A pokud vám balíček nepřijde pak klasická reklamace, která je oprvdu rychle vyřízena a vrátí se vám peníze zpět. U historie objednávek kliknete na kontaktovat podporu.

Celkově je wish hodně přehledný než jiné e-shopy, ale má také nějaká ta + ale i -. Pokud chcete levnější věci, pak musíte hledat a porovnávat ceny. Je to stejné jako když u nás chcete koupit mléko. A taky záleží jestli je pro vás rozdíl 19 kč hodně nebo málo.

Ps. Určitě mi napište pokud vás zajímá ještě něco ohledně wishe sem do komentářů, případně vám už konečně můžu natáčet videa, takže pokud chcete třeba natočit nějaký video s tím co se tam oplatí koupit a co ne a zda to za něco stojí či chcete vidět, zda nějaký produkt opravdu funguje klidně pište. ;)

Top 5 březen

23. března 2017 v 6:53 Music

1. Park ji Yoon- tree of life // srdcovka2. Faun - Von del elben // Další srdcovka, mám ráda obě verze této písničky.3. Faun- mit dem wind // Ano znova Faun. :33


4. Yuri on Ice opening // Protože YOI je srdcovka <3 We were born to make Victuuri ...


5. u's - Kaguya no Shiro de odoritai

Shokugeki no Souma první dojem

23. března 2017 v 6:18 První dojmy
Výsledek obrázku pro Shokugeki no souma gif

počet dílů: 24
počet sérií: 3 + Ova (opravdu dlouhé anime )
rok vydání: 1.série 2015

15ti letý Souma o kterém je vlastně celé anime už od dětství pomáhá svému otci, který je šéf kuchař v restauraci. Postupem roků souma objevil, samosebou , že jídlo není jen o tom něco naservírovat a sníst, ale že si sním i lze vyhrát. A začal tvořit odvážné kulinářské výtvory. Ovšem nic netrvá věčně a předtím než jeho otec uzavře svou restauraci vyzkouší své kulinářské umění všude po světě a pošle Soumu do kulinářské akademie, kde studenti mezi sebou dělají různé kulinářské války. A ke všemu ho chce jeho vlastní otec otestovat. Uspěje?

Anime, které má velkou dávku vtipu a je o jídle. Nehledejte tam nic jiného jen kromě jídla. Samozřejmě asi sem tam málo vybočí , ale hádám, že jen málo. Osobně mi tohle anime nesedlo a beru ho spíš takové to "nemám na co koukat, tak tím zabiju čas." První díl není nejhorší, neříkám, že by mě to očarovalo to vůbec, ale pořád to není nic čím chci zabít svůj volný čas, protože celkově má anime hrozně moc dílů a taky 3.série + Ova. Ale viděla jsem rozhodně horší kousky, tomu věřte. Brala bych to tedy jako oddechovku ve které není žádný Babica , ale občas vám to tak bude připadat, protože některá jídla rozum nebere u které nemusíte přemýšlet, nemá složitý děj a má velkou dávku humoru jak jsem již psala.

21.narozeniny a další věci

23. března 2017 v 5:59 My diary
Výsledek obrázku pro Illidan signature

Zdravím kulíšcci!
Dnes mám pro vás jeden ze svých deníčkových článků , vzhldem k tomu, že poslední dobou sotva žiju. 20. března jsem oslavila svoje narozeniny, ano už 21. Povím vám, že ten čas strašně letí. Rok od roku jsem starší a starší a taky blbější :D Jak už sem psala ano chodím do práce a jsem nachlazená tak doufám, že se mě nic nechytne a že rýmička odezní aniž by udělala paseku a nebo z toho bylo něco víc než rýmička. Protože bý tam v zimě s rýmičkou a ještě horečkou není pěkné. A samozřejmě momentálně nemocenská nehrozí... Poslední dobou ujíždím na kávě a energetákách a to jsem chtěla hubnout a že je úplně zruším. Cha! Někdo si dá čas od času čokoládu a já budu ujíždět na tomto, protože jinak bych nebyla schopná fungovat. Jak já se zatraceně těším na víkend! To mi neuvěříte. No a tu volnou část mého života obsadilo jak jinak než wowko. Přiznám se, že jsem si hodila level boost na mage , protože jsem k narozeninám dostala Legion :333 A ten mage je tak boží... Taky bych řekla, že jsem se za něj konečně naučila hrát , ale narozdííl od freeček ty levly od 100 + lezou pomalu a díky práce sem zatím 101 což chci o víkendu dohnat na 103 minimálně. Což by zas takový problém díky noční směně příští týden neměl být problém. Yahooo!


No ale díky tomu všemu vlastně nakonec nevím jak s afkem. Cha! Kdo to čekal? Ruku na horu! Jde o to, že nestíhám jak objednat paruky atd.. na cosplay tak vůbec látku. Původně jsem chtěla blood elfa mage v takových těch červených hadrách a ona je na tom zlatá. Což by problém vůbec nebyl. Protože já tu látku našla, ale problém je v tom, že samozřejmě do afka nestihne dojít. Další problém jsou paruky celkově . Než se dostanete k tomu, že nějakou koupíte a než k vám vůbec z té Číny dojde rip afko. Takže zbývá možnost koupit něco z burzy, což si přiznejme je trochu děs. Protože za cenu jedné už máte mnohdy dvě a lepší. A pokud koupím něco , kde bude vidět síťka už nestihnu koupit další... A další věc čočky. To je něco co obohatí váš kostým jakožto celek. A v poslední řadě je tu armor, který prostě díky práci nestíhám a já se bohužel nerozpůlím. Každopádně tak či onak ty cosplaye dodělám i kdybych na afko nejela!Cosplay mě baví , mám jej ráda a baví mě se prplat s parukama a kostýmem :D


A poslední věc. Poslední dobou mě napadá věnovat se více herním článkům, dokonce jsem zvažovala nad videem, ale k tomu času je to asi zatím takový plán do vzdálené budoucnosti. Každopádně i tak, teoreticky by to šlo a už mám stáhlej i program! :D Takže mě napadlo , že bych s váma třeba expila pak jeden char na wowku? A předala vám svoje zkušenosti s tím co jsou vlastně loomy, kde expit nejlíp , řeknu vám něco k profkám a tak dál? :D Klidně napište nějaké hry, které byste chtěli ve videu vidět momentálně mám přehled jen o tom, že by pravidelně vycházela videa s hrama, které jsou opravdu debilní :D Znáte takové ty holčičí klikačky ne? :D Tak přesně to mám na mysli. A taky se těšte na nový upgrade článků o objednávání z netu. ;) Už se na nich pracuje.

No a jak se máte vy? :) Jedete na afko? Máte jej v plánu?


Chobits CMV

12. března 2017 v 10:08 CMV
A když už jsme načli Chobits v galerii dáme si i nějaké cosplay music videa. ;)

Vyhlášení soutěže o mangu

12. března 2017 v 9:41 soutěže
Zdravím kulíšci. S malinkým zpožděním mám pro vás (dnes) už konečně výsledky soutěže o mangu.

A výhercem se stává...Beepinka


Výherkyni gratuluji a píši mail. Ostatní určitě nesmutněte , další soutěž je totiž nedaleko. ;)Chobits

3. března 2017 v 8:02 Cosplay galerie
Dnes mám pro vás úplně první příspěvek do této rubriky a tímto pro vás mám nějaké fotky opravdu povedených cosplayů z Chobits.

Výsledek obrázku pro chobits cosplay

Výsledek obrázku pro chobits cosplay

WoW Wrath of the Lich King Stamp by NewEraUsherWoW: Blood Elf stamp by RealmKnightHorde stamp by rilwenaIllidan Stormrage Stamp-WoW by ShiVoodooRavenclaw-Stamp by DinoclawsMiddle Earth Stamp by MeaninglessTheoriesWhy I boycotted fandoms. by lostforeveragainPagan Pride Stamp by ElwingstarbreezeSarcastic Stamp by PixieDust01Characters - Kael'thas by necromantress-stampsowls by FolkweForset stamp 01 by SheviEdgeFaun Stamp by LeichenengelSlavic Mythology Stamp by HarrietMilausOmnia Stamp by xxDark-WolfxxSmite Stamps: The Morrigan by mothquakeSmite Stamps: Skadi by mothquakesnape stamp by laur-starHarry Potter Love Stamp by smileystampsFili and Kili Stamp by forstyyThorin stamp 1 by forstyyMetal From Finland Stamp by XxXPrincessIzzyXxX