Červen 2017

Bishoujo senshi Sailor moon Crystal

27. června 2017 v 18:39
Výsledek obrázku pro bishoujo senshi sailor moon crystal gif

Počet dílů: 26
Rok vydání: 2014-2015
Studio: Toei animation
žánr: mahou shoujo, podle mangy, romance , shoujo

Usagi Tsukino je školačka stejná jako každá jiná dívka, trochu ukňouraná, nemotorná a hlavně vždycky všude přichází pozdě. Ale vždy je plná enerie a pro své přátele by udělala cokoliv. Jednoho dne však potká Lunu , fialovou kočku (nevím proč všude cpou černou, když je fialová -.-) . Usagi si všimne , že má náplast na čele, když jí ju strhne začne na ní Luna mluvit. Jenže Usagi uteče do školy. Následně jí Luna vysvětlí, že je Sailor Moon, dá jí brož díky které se může proměnit a poví jí, že musí najít ostatní strážkyně a jejich princeznu. Usagi tedy zjistí, že se dokáže proměnit v krásnou ochránkyni lásky a spravedlnosti.

Pozor dále obsahuje spoiler!

Howrse- klikačka s koňmi

27. června 2017 v 14:21
Zdravím vás kulíšci, poslední dobou smrdím dost u howrse a tak sem si řekla, proč k tomu rovnou něco nenapsat že?


Howrse je tedy online klikačka , kde se staráte o vámi vlastněné koníky. Nejdříve si vytvoříte koně podle vašich představ a následně se o něj po jeho život staráte až do doby než umře. Samozřejmě koně mezitím trénujete, závodíte s ním, připouštíte ho a snažíte se sbírat různá zbarvení a plemena. Samozřejmě se ve hře objevují různá zbarvení, která se trochu vymykají těm normálním a tak můžete vlastnit svého fantasy koně, podle vašich představ. Jenže samozřejmě to není vše. Za pasy, které se kupují za real peníze můžete kupovat různé věci, které hru ozvláštní. např. zlaté jablko, které na začátku hry dostanete, tím měníte vzhled koně. Během hry také můžete koni změnit pohlaví, dát mu kámen mudrců díky kterému nezemře a spoustu dalších věcí. Tyto předměty samozřejmě můžete vyhrát v různých eventech. Momentálně běží oslava, kde můžete vyhrát spoustu předmětů aniž by bylo nutné do hry něco investovat. Takže pokud jste se nezapojili pak děláte velkou chybu a doporučuji jí napravit.
Rwby první dojem

19. června 2017 v 16:32 První dojmy
Výsledek obrázku pro Rwby gif

Možná tohle anime znáte, možná ne. Anime , které je celkem akční , ale má příšernou animaci. Tedy alespoň podle mě a taky spoustu sérií ačkoliv zpočátku má díl okolo 6ti minut a dílů v 1.sérii je 16 přičemž v dalších je anime pak delší a obsahuje 12 dílů. Z počátku se mi do anime nechtělo už kvůli té zmíněné animaci, ale pokud to překousnete pak vás čeká celkem zajímavé anime. V první sérií se seznámíte s Ruby a její základní partou Xiao, Blake, Weiss, tím blondákem a celým Beaconem. Což je škola pro ty, kteří se chtějí stát lovci. Lovci loví nejen různé příšery, ale taky zločince. A Ruby se tam čirou náhodou dostane.

První série je taková celkem dobrá a zajímavá. Seznamujete se s celým anime, ačkoliv postavy nemají nijak moc prostoru , taky vám leze na nervy blonďák, která jede chvilku po Ruby, pak to schytá Pyrrha a nakonec Weiss. Takovej týpek, kterej je tam naprosto k ničemu , pořádně nic neumí a vlastně ho všichni pořád jen brání a hlídají. První série a vše se točí logicky kolem Ruby. Při bojích má člověk dojem že Ruby a Pyrrha umí nejvíc a ostatní jim zaclánějí.

Pozor již se jedná o spoiler!


Freečko nebo Offík?

17. června 2017 v 11:27 wow
Výsledek obrázku pro Lich King signature

A tak si dáme po nějaké době herní článek. Dnes na téma zda ofík nebo freečko a v čem je vlastně rozdíl. Protože už jsem to vysvětlovala tolikrát a mám stále pocit, že to málo kdo chápe. A navíc mám moc článků v rozepsaných, tak se jich aspoň zbavím. Samozřejmě, že na tohle máme každý jiný názor. Někdo si hru raděj koupí a někdo raděj stáhne.

Proč si platit wowko?
Ok tohle je asi zásadní otázku na kterou často odpovídám. Samozřejmě jsou lidi, kteří ty peníze do her nestrkají a raději je dají do něčeho hmotného. To je samozřejmě pochopitelné a rozhodně to není špatně. Ale i tak jsou ti, kteří si kupují do her různé postavy za reálné peníze či hry. Ano narozdíl od freečka se wowko platí každý měsíc. Tedy každý měsíc si kupujete herní čas , abyste mohli hrát. Úplně první částka je tuším okolo 300 kč po té to dělá 400 kč? Samozřejmě si můžete založit jakkoukoliv classu až na demon huntera. A na dkčko už nemusíte mít vyexpený lvl 55 k jeho založení (tohle platilo na wotlku) . Samozřejmě pokud chci demon huntera musím koupit Legion což je řekněme další výdaj. Jeho cena je okolo 1100 kč. Přiznejme si, že né každý tolik peněz má. + Si ještě měsíčně platit game time. Ale bez toho Legionu nevyexpíte postavu na max. což je 110, neuděláte questy v Legionu a nemůžete si založit dhčko. A ted ta zasádní otázka. Proč mám dávat tolik peněz?


Info o blogu

13. června 2017 v 11:46
* a opět má úchylka zarovnání na střed :'D

blog založen: 21.července 2015
1.článek přidán: 21.července 2015 19:19 (kdyby vás to zajímalo XD) Oiran

Zdroj: Povětšinou zde najdete informace nejen z wiki, ale také knih a různých filmů. Mnohdy vypisuji informace přímo z knihy. Obrázky, které zde najdete jsou buďto přímo zadané na google, pinterestu, deviantartu či zerochan. Pro psaní recenzí se vždy podívám i na myanimelist.net, kde dávám i odkaz. Pokud dávám ke sledování odkaz pak buď z hokage.cz, hns.moe nebo uloz.to. U alb ke stažení a mooků je pak vždy uveden kredit přímo u dané věci.


Dans mon monde: v překladu v mém světě (Francouzsky) podle písničky Alys.

Název blogu: Vznikl díky kolekce Japonské lolita značky Angelic Pretty. Jedná se o název kolekce šatů a bonnetů. Tento název mi přišel pro blog originální a zajímavý. Mirage je v překladu přelud, přízrak. Castle hrad. Takže v překladu něco jako Hradní přízrak. Proto také hrad jakožto potisk šatů. A celkově se má jevit potisk jakožto fata morgána? Přízrak.

Výsledek obrázku pro angelic pretty castle mirageVýsledek obrázku pro angelic pretty castle mirage

Norština základy které se hodí

10. června 2017 v 11:46 norština
Mám pro vás základy, které se vždycky hodí mít. ;) Není tam úplně vše, ale postupem se toho naučíme víc a víc.Tohle je takový úplný základ pro cestování.

Learn the basics of Norwegian with pronunciation:
Stravovací zvyky v Norsku

10. června 2017 v 11:30 Norsko zajímavosti
V Norsku je hlavním jídlem dne večeře. Oběd je obvykle jen větší svačinka v podobě obloženého chleba, salátu a podobně. Kterou lidé jí přímo na místě nebo si provizorně vyrobí ze zakoupených surovin. Tzn. že pokud pracujete na oběd si například uděláte nějaký obložený chléb tak, abyste se najedli.Kultura svačin (tzv. niste(mat)), podobných těm našim z 80. let, tedy chlebů se sýrem, salámem a případně trochou zeleniny je dodnes v Norsku velmi živá a netýká se jenom obědů, ale hlavně oblíbených túr a výletů všeho druhu.
V Norsku není dovoleno kouřit v restauracích, kavárnách, v barech ani na jiných veřejných prostranstvích a toto pravidlo se tu také poctivě dodržuje.

Výsledek obrázku pro Tradiční Norská jídla

Snídaně jsou velmi vydatné, to kvůli pozdějšímu obědu. Podobně jako ve zbytku Skandinávie je velmi oblíbené kvalitní pečivo, peče se zde mnoho druhů chleba a chlebové placky. Kromě másla a oblíbených sýrů a marmelád se může k pečivu podávat třeba i nakládaná či sušená ryba. Norové jsou pijáci kávy, které vypijí až 160 litrů na osobu ročně. Kromě kávy se hodně pije mléko a méně džus.

Mezi tradiční jídla se považují veškeré ryby. Norská kuchyně, je založená na možnostech země, kde se rozvinula. Jeďí se tu tedy různé mořské ryby a potvory. Samozřejmě velice často můžete zakoupit rybu sušenou. To kvůli tomu, aby se mělo co jíst při horších časech se kterýma se počítá. Tradičním způsobem je sušení ryb na vysokých dřevěných konstrukcích, které můžete obvykle už zdaleka lokalizovat pomocí čichu - zvláště v oblíbeném souostroví Lofoty, které je tradičně doménou rybářů. Sušenou rybu pak můžete třeba okrajovat a dávat ke žvýkání hladovým dětem, anebo ji na pár nocí naložit do kýble s vodou, aby se vám opět proměnila v (téměř) čerstvou.


Upgrade blogu 0.6

10. června 2017 v 10:43 Oznamy a tak podobně
Výsledek obrázku pro signature Illidan png

Vitám vás u dalších novinek co se týkají tohoto blogu. Snažím se na něm neustále pracovat a to především formou dodělávání rubrik a podobně. Konečně jsem našla čas a vrátila některé oblíbené staré rubriky. Tak začneme od začátku vrátilo se několik nových rubrik jako challenge , Diy , Na téma , knihy , Deník shopaholika a rubrika kolem mé sbírky. Mnoho článků tam ještě chybí, ale musím se tím vším probrat a dát je pod určitou rubriku. Opět si můžete psát o originální charakter na přání Zde . Tento týden se tedy ještě pustím do probrání článků, které bych tam ráda měla a opět budu zase více aktivní a přidávat více článků a to především do Norska, které už to potřebuje. Minimálně ještě chvíli bych tu ráda měla Illidana což znamená pro některé problém s písmem. Osobně vím, že někdo mi psal, že má podobný problém a to přečíst písmo v článku. Naprosto chápu, avšak nijak moc zasahovat do designu nechci. Což znamená, že jsem uznala, že tu tento design ještě nějakou dobu bude a po té bych nahodila design starší? Určitě mi napište který ze starších designů se vám líbí, osobně se přikláním ke Kaelovi či Lkčku, protože ano všechny tři designy jsou ze hry world of warcraft, která je pro mě srdcovkou. Starší designy najdete zde. Ono pěkný dess by byl i s Mercy, ale znáte to, nemáte tolik času a nechcete věčně otravovat ačkoliv na druhou stranu zase ten nový design tolik nespěchá takže uvidíme. Mimochodem mám na mysli Mercy z overwatche nebo mě napadli i Skadi ze Smite , ale wowko je prostě wowko a uvažuju i nad nějakým paladinem. Jen né Tyrande, Sylvannas nebo Jainu. Ty prostě nemám ráda, stejně tak Malfuriona. :D A ano zase trpím svou úchylkou a to zarovnáním na střed, ale já už asi jiná nebudu. Je to pro mě zlozvyk, který si vždycky neuvědomím a bum prásk! Je to tam. :D

Tak to by bylo nejspíš prozatím vše a já se s vámi opět loučím :) A přeji hezký víkend ;)

Trošku miminkovský článek

6. června 2017 v 19:36 My diary
Zdravím kulíšci. Dnes mám pro vás článek na který asi někteří z vás čekají a je takový trochu očekávaný? No každopádně jdeme na to. Pohádku o včelce vám tady určitě psát nebudu, prostě víme jak vznikne to, že zjistíte, že čekáte miminko a taky všichni víme jak se děti rodí že? :D

Výsledek obrázku pro baby tumblr

Tak nějak nevím čím začít. Takže, ano čekáme miminko a jsme kupodivu ve třetím měsíci. Většina se mě ptá a to jako jak? Ne opravdu sem neluskla a neřekla si, že chci miminko, jak si myslí u mě v práci. Většinou slýchávám, že to na mě není poznat, ale ano břicho mám větší , samozřejmě ze mě není žádná kulička. Teda aspoň pro zatím není. Taky se mě každý ptá jestli už víme co to bude. Ne nevíme a i kdybych to nevěděla je mi to popravdě jedno. Tak se mě neustále každý ptá co chci zda chlapečka nebo holčičku, ale řeknu vám, že když víte, že máte zdravé miminko je úplně jedno jestli budete mít holčičku nebo chlapečka. Nakonec jména už máme, tak proč se zbytečně zatěžovat tím, že chce člověk jedno nebo druhé? Prostě miminko je zdravé a člověk se z toho malého klubíčka štěstí těší i tak. A je jedno zda máte chlapečka nebo holčičku. Nakonec je to v obou případech vaše dítě, které milujete a které budete 18 let vychovávat.

Pak padla otázka na tatínka. Ne opravdu nejsem sama a tatínek se tak samo těší jako já. Vlastně jak sme byly na ultrazvuku tak dost změkl , ale kdo by nezměknul když slyší tlouct srdíčko toho malinkého štěstíčka že? Taky často padají otázky na svatbu. ANo ta je v plánu, ale předem říkám, nic velkého nechci, jen já, můj budoucí manžel a dva svědci. Za hodinu chci být zpátky doma a válet se u televize s brambůrkama. Samozřejmě s tí vším přichází i spousta věcí kolem, jako totálně předělat náš byt, aby mělo miminko kde spát, aby mělo svůj prostor, abych měla kam dát věci a samozřejmě věci jako kočár a další kupa , které musíte zařídit. S tím počítáme v létě a třeba vám přihodím i nějaké ty fotky. K tomu všemu se váže to, že bych měla probrat samozřejmě šatník a svou sbírku panenek, které ted dávám dohromady a následně schovávám, protože nějakou dobu se tu bude pracovat a přece nechci, aby přišli k úrazu.

K tomu všemu mi každý píše, zda budu i nadále dělat cosplay. Samozřejmě že ano. Jak má někdo koníček například skládat letadla nebo vláčky, je cosplay můj koníček. Kdybych se měla všech vzdát, tak cosplay by zůstal. Samozřejmě nepobýhám těhotná na conech a nebudu ani s miminkem. Ale cosplay bude dál a dokonce ho chci více rozjet. Pořádně se do toho obout. Samozřejmě s tím, že si to poupravím podle potřeb miminka, protože pořád má přednost naše dítě že? Každopádně con na který příští rok jedu je určitě advík, ale na den. A to právě z toho důvodu, že mám doma mimčo a tohle je dobrá možnost.

Krom těch debilních otázek, jako jestli nám funguje a že proč si nechávám svoje dítě když je mi 21.Jako bych měla čerstvě 15náct , i když přiznám se, že být mladší by bylo fajn, ale vlastně bych neměnila. A proč taky? Jsou tu otázky jako zda je mi špatně, no ani si nedovete představit jak a dokonce jsem shodila. -.-" Jsou tu otázky jako bolí tě záda? Zatraceně co je to za další debilní otázka, jistěže ano! A pak vás následně každý potěší tím, že ještě budou (jako by vás už teď nebolely). Taky se teď potím jak to prase, ale vážně. Neustále se někde stříkám sprejem, takže pokud uvidíte velrybu , která se někde nejlíp na zastávce stříká sprejem, pak jste pravděpodobně narazili na mně. Taky slýchávám jak budoucí matky mají strašně úžasné vlasy a pleť a já si přijdu jako v druhé pubertě. Ne vážně, všech jebáků král na tom nejhorším místě a když už ho chcete ven, bolí to jak potvora. Taky mám pořád strašně mastnej obličej a teď je 3x mastnější, takže neustále opakuji svou odličovací a umývací rutinu obličeje , má to výhodu, třeba na něm usmažím aspoň vajíčka. No a samozřejmě teď nepoužívám make up , protože se stejně potím jako to prase. Co se vlasů týče jsem už 3 měsíc blond - jako vážně. Barva zůstává, nejde dolů a mě padá tolik vlasů, že jsem to dnes málem obrečela. No aspoň brzo využiju ty paruky co mám doma :D

No a nakonec to vlastně není tak strašný jak asi může znít. Spousta debilních otázek, jen čekám na tu kdy budem plánovat druhé miminko, ale pokud si na to člověk zvykne, pak už ho vlastně nic nepřekvapí. Teda maximálně jen to, že kdyby ženská u doktorky skoro rodila, musela by počkt dvě hodiny a ještě by jí nějaká mladá hvězda předběhla a samozřejmě mi díky té hvězdy ujel autobus takže jsem byla totálně vytočená. Jo a ty dvě hodiny čekáte, protože sestřička si musí dát prvně kafe a pokecat. -.- A obě příjemné jak prdel.

Občas mám strach z toho všeho znáte to, víte že vás čeká něco jako porod a následně se musíte starat o toho prcka, kterého člověk nosí v bříšku. Ale když takto zaváhám říkám si, že jsem došla už tak daleko, že to přece nevzdám. Nevím jestli budu dobrá matka, ale už se moc těším až budu toho malého uzlíčka zahrnovat láskou. Ono víte jak se to říká, pokud člověk lásku dostává, pak jí dává. A platí to i u zvířat, kde to máme samozřejmě ověřené. Jen je mi trochu líto, že pak jsou tu zvířátka, která by lásku zasloužila a nedostanou jí. A ještě malá tečka na závěr, absolutně vůbec nemůžu koukat na týrané pejsky, které zachránily, protože u toho s tetou brečíme jako želvy a když máte rodinné setkání může to vypadat i celkem komicky.

Tak tímto se loučím s prvním téměř bych řekla miminkovským článkem a klidně mi napište jestli byste stáli o nějaké nakouknutí do života s miminkem, nebo třeba nějaké nakupovaní a napadá mě, že bych vlastně mohla natočit to video s větší recenzí na ebay a natočit video s věcma, které jsem si pořídila a uznala jsem, že vůbec netuším kam sem během kupování dala rozum. :D Určitě dejte vědět, každá odezva je dobrá a vždy mě nakopne k tomu, že vlastně vím proč bloguju a že bych taky měla něco dělat.

Novinky na blogu 0.5

3. června 2017 v 10:16 Oznamy a tak podobně
Výsledek obrázku pro Illidan signature png

(Protože Illidánka je pořád málo.)

Tak zlata moje dnes mám pro vás další článek a to o tom, co sem na blogu poupravila, přidala a tak dál. Vy už to znáte. V prvním případě byl opraven odkaz na oznámení v sekci blog a přidány nové rubriky na kterých budu již brzy pracovat najdete je zde. Taky jsem poupravila rubriku admin , které se teď budu více věnovat stejně jako sekci blog. Opět pro vás budu přihazovat další alba a časopisy a také je poupravím. A těšit se můžete na opětovné hodnocení blogů, grafiku a povídky. To by bylo asi z organizační strany vše.

Také bych ráda upozornila na dva nové spřátelené blogy. Nivashima (opravenou , omlouvám se :D ) a její blog najdete zde a Sayuri a její blog zde. Doufám, že se Sayuri nebude zlobit za oříznutí její ikonky :D Jen jsem nechtěla, aby šli vidět ty bílé okraje a myslím, že ořezané to není vůbec špatné.

Jo a taky zas hodím jiný song do menu at máme trochu změnu. A jinak co se týče novinek mám v plánu rozjet trochu youtube a zúčastnit se příští rok Nyx awards a amv soutěže na af, ale o tom víc zase v mém deníku, kde myslím, že tyto články vysloveně patří. Tímto se s vámi tedy prozatím loučím a užijte si víkend ;)
WoW Wrath of the Lich King Stamp by NewEraUsherWoW: Blood Elf stamp by RealmKnightHorde stamp by rilwenaIllidan Stormrage Stamp-WoW by ShiVoodooRavenclaw-Stamp by DinoclawsMiddle Earth Stamp by MeaninglessTheoriesWhy I boycotted fandoms. by lostforeveragainPagan Pride Stamp by ElwingstarbreezeSarcastic Stamp by PixieDust01Characters - Kael'thas by necromantress-stampsowls by FolkweForset stamp 01 by SheviEdgeFaun Stamp by LeichenengelSlavic Mythology Stamp by HarrietMilausOmnia Stamp by xxDark-WolfxxSmite Stamps: The Morrigan by mothquakeSmite Stamps: Skadi by mothquakesnape stamp by laur-starHarry Potter Love Stamp by smileystampsFili and Kili Stamp by forstyyThorin stamp 1 by forstyyMetal From Finland Stamp by XxXPrincessIzzyXxX