Srpen 2017


Blanka Jehlíková- Sabat: recenze

24. srpna 2017 v 21:42 | Nagis |  Knihy recenze
Autor: Blanka Jehlíková
Název: Čarodejka: Sabat (2.díl )
Počet stran: 198
Rok vydání: 2013
Žánr: fantasy, román, sci-fi
Vazba:tvrdá s přebalem

Výsledek obrázku pro sabat kniha V této knize najdete další povídky Pražské čarodějky Johany, kterou opět čekají nelehké úkoly. Kniha má několik kapitol z nichž se dozvíte například kde vezme Johana bylinky, protože babek kořenářek stále ubývá a ke všemu ti otravní manželé Nádvornícovi. První povídka - Svatojánská noc pojednává o tom jak Johana přemluví Magdu, která je velice dobrá botanička, aby jí pomohla nasbírat bylinky, které potřebuje. Nakonec se obě dostanou na Sabat a Johana zjistí, že i Magda do které by to neřekla si umí užít života a spolčí se s vlkodklaky... ( v tom sexuálním slova smyslu :D ) V další povídce se Johana bude muset vypořádat s Nádvorníkem a jeho obludou, kterou stvořil. Další povídka se jmenuje Tělo k pronajmutí, myslím že už název mluví za vše. Sabat byl vždy místem, kde se dobře jedlo, pilo a čarodějnice a taky se oddávali sexu. Sólo pro kocoura je pak o panu kocourovi což je Johanin domácí skřítek , který učí základy kouzel Johaninu sestřenici.
Kniha tedy obsahuje 4 příběhy , které na sebe navazují a vytváří tak celistvý děj knihy. Ačkoliv kniha odkazuje na 1.díl čarodějky, není třeba jí číst. I přesto pochopíte z knihy o co přesně jde. Druhá kniha je více osobní, více se dozvíte o Johaně a její rodině. Johana je klasická moderní, pracovitá žena, která se lítá odreagovat na Sabat.


Můj názor na knihu: Ačkoliv má kniha celkem dobré hodnocení nezaujala. Popravdě děj mi přišel opravdu hodně předvídatelný a vlastně by se celá kniha mohla přejmenovat na 50 odstínů Sabatu. Ke konci knihy už jsem se opravdu nutila, abych jí dočetla. Na to jak každý píše, že je děj svižný což sice je, ale kniha ničím nepřekvapila a neuchvátila. Celkově je kniha jednoduchá, s prapodivným humorem , ale i tak věřím , že se najdou ve stejném žánru mnohem lepší kousky než je tento. A popravdě celkem lituji těch 49,- kč :D Ale jedno se musí nechat, název je parádní, obálka je taky celkem fajn, jen obsah by prostě mohl být o něco lepší.

Celkové hodnocení: Výsledek obrázku pro green star pngVýsledek obrázku pro green star png

Můj výlet do Anglie

24. srpna 2017 v 19:24 | Misaki
Můj výlet začal ( 31. Května -4. Června ), když jsme kolem páté hodiny nastupovali do autobusu. Na to že mi bývá v autě atd. většinou špatně jsem se nikomu nepoblila do klína :-D. Cesta dohromady trvala kolem 25 hodin a ještě jedna hodina strávená na trajekt.Když jsme byli na místě po dlouhých dvaceti minutách bloudění mezi ulicemi.HURÁ!!!!! Rozebrali si nás naše rodiny. My s kamarádkami jsme skončili u nějakého mrzutého chlapa, který ještě k tomu vyrábí spinnery, který jak jsme později pochopili nás jen vezl autem sem a tam. Dojeli jsme na místo, kde nás přivítala milá paní, která bydlela v dvoupatrovém domě (později pochopíte, že je to celkem důležité, aby to mělo logiku) a měla dvě nebo tři dcery? :-D. První večer jsme měli lasagne a byli výborný, bohužel to se o příští večeři říct nedalo.
Hned když jsme vstali jsme posnídali toust a hned jsme vyráželi do londýnské čtvrti City (Tower Bridge, Bank of England ....) a do klenotnice Tower of London. Nastala svačina na ¨oběd¨ a pluli jsme lodí do čtvrti Greenwich a večer jsme se opět vraceli do rodin, kde jsme měli dušenou zeleninu s kuřetem, no vůbec mi to nechutnalo, ale byla jsem na navštěvě a tak jsem to snědla.

Letní / podzimní wishlist - Misaki

23. srpna 2017 v 20:47 | Misaki
A je tu můj první wishlist. Jelikož hodně ráda čtu , tak se nedivte , že tu bude více knížek. Myslím, že vás to asi nebude moc zajímat, ale např. u mně to slouží jako inspirace, tak doufám, že se také inspirujete.


Výsledek obrázku pro Pánův tajemný odkaz

Tahle knižní série má název Pánův tajemný odkaz a přesně je to třetí díl. Musím říct, že se nemůžu dočkat až bude expedována na různé stránky, jelikož v Česku bude ke koupi pravděpodobně teď v Září.Jak reklamovat věci na ebay.

23. srpna 2017 v 20:45 jak nakupovat
Zdravím kulíšci. Mám pro vás návod jak reklamovat věci na ebay. Existují tři možnosti jak danou věc reklamovat. + Se podíváme na to co dělat, když vám zásilka nedojde. Vzhledem k tomu, že nakupuji přes pay pal tak vám napíšu i možnost co dělat při placení kartou.

1. Reklamace
Zboží došlo, ale něco se vám na něm nezdá. Buďto je kvalitou ještě horší než uvádí prodejce což se dost často stává, nebo je třeba paruka vypelichaná a nebo vám došla jiná barva, jiný odstín paruky apod. V tomto případě je vždycky nejlepší napsat, že vám zboží nepřišlo. Proč? Protože prodejce chce takové zboží zaslat zpátky a poštovné z Číny se neoplatí. Takže buďto překousnete kvalitu dané věci a nebo napíšete, že vám třeba věc nepřišla. Pozor. Tohle ovšem nemusí vždycky klapnout. Navíc většina prodejců je taková , že sice vy jim zboží zašlete, ale už se od nich ničeho nedočkáte a to ani peněz ani nového zboží ani ničeho podobného. A pak jsou tu prodejci, kteří reklamace stejně neřeší a jediné co řeší je text, že vám věc nepřišla.

Jinak ta reklamace jak píšu je prostě složitější. Proto doporučuju paruky vždycky dobře zvažovat ono nakonec špatný odstín paruky nakonec vždycky prodáte , protože se vždycky najde někdo komu se líbí nebo hodí. Ale mě se třeba u paruky stalo, že mi došla špatně střižená ofina a to bylo teprve peklo. Nakonec , protože jsem jí moc chtěla nosit sem koupila příčesek ofinu a nakonec paruku prodala i s ním. U kosmetiky se prostě musí počítat, že oční stíny nijak extrémně nevydrží či se třeba začnou slívat do sebe a podobně. A u věcí se zase musí počítat s tím, že většina je strašně tenká (ale zase fajn na léto) a že je vždycky lepší se 3x přeměřit a zkontrolovat si to.

2. Věc nepřišla
A teď věc, která se taky často stává a většinou díky celnici a nebo se prostě balíček ztratí. I když máte třeba sledovací číslo u balíčku nikde není napsáno, že se vám musí ukázat, že balíček je už opravdu u vás. A teď je třeba si rozmyslet zda chcete ještě stále danou věc na kterou budete opět čekat zhruba měsíc a nebo zda chcete vrátit peníze.


V první řadě si musíte hlídat dobu od kdy do kdy vám má balíček dojít. A taky dobře znát měsíce v Aj, ale k tomu vám dopomůže strejda google. Na obrázku mám, že naušnice mají dojít od 28 srpna do 19 září. Vždycky musíte počkat ještě 2-3 dny zda vám zboží nedojde. Tak to zkrátka je.


Pokud se vám ukáže tohle znamená to, že věc se ztratila buďto během přepravy a nebo jí celnice poslala zpátky i to se stává. Někdy můžu být problém i s poštou. Například já už několikrát dostala balíček někoho jiného. Ale né vždy to tak musí být že? Je teda lepší napsat prodejci. Pokud vám napíše, že balíček , ale došel je lepší se zajít zeptat na poštu zda tam třeba něco nemáte. Mě dlouho pošťačka dávala balíčky k sousedům a pokud si někdo náhodou ten balíček nechá ani to nezjistíte že? Na výběr máte tedy ze dvou možností. 1. Nechat si znova zaslat zboží, ovšem znova musíte počítat s tím, že zboží k vám bude nějakou dobu cestovat a né každý prodejce je natolik ochotný, aby věc opravdu poslal. 2. Chtít vrátit peníze zpátky. To je asi ta nejlepší volba. Prodejce vám zašle peníze zpátky a obvykle je máte na účtu do dvou max třech dnů zpátky. Napíšete , že vám věc nepřišla a odešlete. Většinou vám tak do hodiny přijde odpověď na mail. Povětšinou omluva a to, že tedy pošle peníze zpátky a že vám přeje hezký den. Někdy jen napíše, že už poslal peníze.

3. Prodejce je neochotný / vymlouvá se / nechce mi vrátit peníze
Bohužel i tato možnost se jednou za čas vyskytne. Ačkoliv já nakupuji vždy u prodejce s hodnocením okolo 98.7% můžete se to stát komukoliv. Zatím jsem tedy ještě tuto čest neměla. Máte tedy několik možností. Pokud je částka 20 kč pro vás nic pak to prostě ignorovat a dát mu špatné hodnocení případně mu zkusit trochu pohrozit špatným hodnocením. Ovšem je pořád spousta prodejců, kterým je to defakto putna.Kliknete najede vám nabídka, kde tedy můžete dát prodejci negativní hodnocení. Samozřejmě je tu ještě možnost pokud platíte kartou do nějaké doby vzít platbu jakoby zpět. Stornovat jí, ale né u každé banky to jde. Například u éry to jde do určitého dne. Jenže pokud měsíc čekáte na zboží, těžko vám to projde. Takže pokud z prodejce nevytáhnete peníze nějakým takovým to způsobem máte prostě smůlu. V případě pay palu jde si nechat vrátit peníze zpět. Jak to úplně funguje opravdu netuším, nikde jsem to nenašla , ale už několikrát jsem četla, že to prý jde. Osobní zkušenost je však nulová a taky je třeba buďto použít google překladač a nebo umět trochu líp Aj.


4. Věc je ve strašném stavu / věc přišla v jiné barvě / trčí z ní nitky
Bohužel jak už to bývá většině věcí z ebaye trčí nitky. Berte to tedy v potaz , proto vám reklamaci , že někde trčí nitka neuznají a je potřeba s tím počítat. Dražší věc nutně neznamená, že bude kvalitnější. Je to opravdu o náhodě. Koupila jem černou sukýnku kde nic netrčelo, stála asi 80 kč teď jsem koupila halenku za 200 a trčí jí sem tam nitka. Jediné co vám tedy zbývá je si třeba najít recenzi na daný produkt přímo na googlu obzvlášť pokud je věc dražší a nebo se s tímto faktem prostě smířit. Pokud vám přijde jiná barva opět a zas , stát se to může. Pokud je to věc, kterou by koupil někdo jiný můžete jí zkusit prodat. Případně teda reklamovat. Pokud má věc, třeba špatně přišitý rukáv apod. Je to opravdu těžké. Protože poštovné do Číny když už tedy napíšete prodejci , že vám došlo vadné zboží tak to chce logicky poslat na zpět. Jenže ono se to už kvůli tomu poštovnému neoplatí. Doporučuji opravdu dobře zvažovat co tam kupujete! A pokud tedy chcete věc zaslat zpátky, zajděte se prvně informovat na poštu kolik stojí poštovné do Číny. Předem říkám, že kvůli věci za 200 se to nevyplatí! Případně teda ještě můžete věc reklamovat a jako bonus jí tedy napsat recenzi.Tady máte i místo pro vaší recenzi, kde klidně můžete napsat co vám vadí a nebo naopak. Fotky vkládat nemusíte. Stačí to mít vyplněné a dát submit. ;)

Malá rada na závěr: Nikdy na ebay nekupujte telefony!!! Povětšinou vám stejně dojdou nefunkční nebo vám nedojdou vůbec. Jednu dobu frčel šutr v balíku místo mobilu.

Rada číslo 2: Pokud na ebay zakoupíte tričko s potiskem perte ho obráceně. Na hodně triček vám totiž jinak ten potisk zesleze. Tímto udržíte jeho životnost a ještě víc jí udržíte, když ho nebudete prát na 40 ale jen na 30.

Doufám, že jsem vám tímto článkem a jeho updatem, který potřeboval pomohla a že vám třeba článek i něco dal a že se třeba konečně odhodláte k tomu něco koupit na ebay. Nakupuji už 5 rokem a za celých 5 roků jsem neměla žádný velký problém. Pokud mi něco nepřišlo, prodejce vrátil peníze. Bez potíží v pořádku. Nejsem poradna, ale pokud budete chtít s něčím poradit napište mi klidně maila Minako-chan@email.cz a pokud budu moct třeba vám pomůžu nebo poradím. Ale než mi napíšete, přečtěte si prosím řádně tento článek a i ty ostatní. Děkuji .

Jak vypnout sdílení u článků

23. srpna 2017 v 18:59 | Nagis |  b
Jak už asi víte blog.cz nemá zrovna dlouho novou službu díky, které můžete dát článku lajk nebo jej sdílet. Samozřejmě né každému to přijde zrovna Ok a třeba neví jak to dát pryč. Dnes mám pro vás článek ve kterém vám ukážu jak to dát pryč úplně.


Mluvíme o tomto modrém tlačítku, které se automaticky ukáže pokud založíte nový blog nebo jej neskryjete. Pokud jej chceme schovat najedeme si do Nastavení a zmáčkneme výpis článků .


dvě na blogu

23. srpna 2017 v 17:50 | Nagis |  Oznamy a tak podobně
Výsledek obrázku pro warcraft signature png

Zdravím vás kulíšci u dnešního článku. Dnešní článek nebude žádná recenze ani nic podobného, ale oznámení. Již dlouhou dobu vedu dva blogy. Ti kteří o tom ví , tak si vědí i to, že oba blogy pro mě znamenají opravdu moc. Každý je v něčem trošku jinačí, ale nakonec je píše jedna a tatéž osoba. Jsem už trošku starší a tak bylo na čase trošku dospět a z větší části se zase věnovat tomu druhému blogu. No každopádně tento blog budu psát i nadále, ale budu na to mít pomocníka. Teda spíše pomocnici. Jedná se o mou ségru, takže si myslím, že o to bude blog zase o něco zajímavější a plnej článků. Pokud bude psát sestra článek poznáte jí podle podpisu- Misaki. Do budoucna budeme psát určitě i společné články , takže jak říkám je na co se těšit. v tomto případě bude malinko upravená sekce Admin. Jelikož tu už nebudu sama bylo by nefér , kdyby tu Misaki nebyla uvedená. Takže se to budu snažit nějak sladit a dát dohromady. No a já se s vámi momentálně loučím a jdu dopsat rozepsané věci. ;)

Battle girl project : První dojem.

23. srpna 2017 v 17:04 | Nagis |  První dojmy
Výsledek obrázku pro battle girl high school project


Pro nás zcela nové anime, které ještě stále vychází a tak najdete dokonce s eng titulkama jen pár dílů. V čj tedy není k nalezení. Anime je o dívkách, které vedou normální život avšak zdání klame. Jsou to dívky, které bojují proti nepřátelům se zvláštníma zbraněma. Celé anime se odehrává v roce 2045 což je něco trošku jiného než obvykle. A ačkoliv mám pocit, že s podobnýma anime se roztrhnul pytel opravdu to stojí za zkouknutí. Příběh je fajn, postavy naprosto parádní, armor a zbraně zajímavé a neokoukané. Celkově jsem zvědavá jakým směrem tohle anime půjde. :)

Idol Jihen: První dojem.

21. srpna 2017 v 23:47 První dojmy
Výsledek obrázku pro idol jihen gif


Velké znečištění Japonska, vláda, korupce , .. Když Japonsko cítí , že už to dál nejde jsou tu idolové, kteří pomocí své aury rozzáří ulice a vykouzlí vám úsměv. Anime na způsob Love live ačkoliv s úplně odlišným přběhem , ale na podobném základě. Jedná se o skupiny idolů a samozřejmě hlavní postavou je tady Natsuki, která zpívá na vesnici, ale né dlouho. Cítí, že můžu být nápomocna a tak se přidá k Heroine party. Anime s fajn animací , vtipem. Ačkoliv mi přijdou postavy malinko okoukané z LL např. Natsuki mi hodně připomíná Ruby a to i chováním a Mika pro změnu Nozomi ačkoliv ty její galaxy šaty se mi hodně líbí. I přesto je anime zajímavé a já jsem zvědavá co z něj nakonec vyklube. ;) Jediná nevýhoda je , že v Čj jej nenakdete pouze s eng titulkama na youtube, což je celkem škoda.

Inspirace: Co se starou knihou.

21. srpna 2017 v 8:55 Inspirace
Wings of Whimsy: DIY Book Crafts No 3 - INSPIRE Printed Garlandbook pages turned into gift bags with black embellishments

Ač knihu beru jako něco, díky čemuž na chvíli vypnu a prožiju nezapomenutelné dobrodružství, na světě je tolik knih, které již nenajdou využití a nikdo jima neprolistuje. Dříve knihy, které dělali radost by dnes leckdo vyhodil. Pár takových knih mám doma i já a ač je to smutné, hodně jich je už v příšerném stavu. Napadlo mě tedy, že by bylo fajn knihám vnést nový život. Né však nějakým předěláním obalu (jelikož ty jsou mnohdy už v tak strašném stavu, že skoro tu knihu oplakáváte) , ale vytvořením z knihy něco nového a pěkného. Mám pro vás tedy trošku inspirace co s těmato knihama. A jelikož mám teda pár těchto knih doma, tak si rovnou dáme tématicky nějaký diy článek po delší době.


WoW Wrath of the Lich King Stamp by NewEraUsherWoW: Blood Elf stamp by RealmKnightHorde stamp by rilwenaStamp - Dog Lover by MauserGirlIllidan Stormrage Stamp-WoW by ShiVoodooI Heart Tea Stamp by croakyRavenclaw-Stamp by DinoclawsMiddle Earth Stamp by MeaninglessTheoriesWhy I boycotted fandoms. by lostforeveragainPagan Pride Stamp by ElwingstarbreezeSarcastic Stamp by PixieDust01Nico Yazawa - stamp by Anto-202daisy stamp by catstamfeel II f2u stamp by aisuu-channCharacters - Kael'thas by necromantress-stampsMori Girl Stamp by meadow-rueowls by FolkweForset stamp 01 by SheviEdgeNozomi Tojo Stamp by FabyRM||ELI STAMP|| by KohaYoStudio Ghibli Fan by SharkfoldEluveitie Stamp by AnoraAliaFaun Stamp by LeichenengelNightwish Support Stamp by SeioraiSlavic Mythology Stamp by HarrietMilausOmnia Stamp by xxDark-WolfxxSmite Stamps: The Morrigan by mothquakeSmite Stamps: Skadi by mothquake