Blog v dočasné Rekonstrukci. Děkuji za pochopení!!

jak nakupovat

Sledování zásilky: Ebay

7. září 2017 v 13:19
O tom, že máte sledovac čísla zásilky na ebay už asi víte. Co, ale asi bohužel nevíte je to, že spoléhat se právě na tohle nedá. Dneska si k tomu něco řekneme a třeba se dozvíte něco nového.

Prvně k tomu, abyste dostali Tracking number tedy číslo zásilky samozřejmě musíte mít zásilku odeslanou.První symbol značí , že je zásilka zaplacená , druhý pak, že je zásilka poslaná. Zbylé dvě ikonky s feedbackem nás nezajímají. Jakmile máte zásilku poslanou máte číslo balíku a na mail vám ještě přijde zpráva přímo od prodejce, že zásilku poslal a že děkuje za nákup.

Následně uvidíte tohle:


Datum od kdy do kdy vám má balíček přijít a Tracking number. Bohužel hodně balíčků prodejce neaktualizuje a když koukáte kde balíček je tak máte, že byl většinou odeslán a že je někde na cestě. U některých vidíte kde je u některých ne. Tohle je bohužel velikánská nevýhoda.

Povětšinou však pokud balíček došel k vám by se vám mělo ukázat, že balík už máte. Jsou však případy kdy tam nemáte vůbec nic. Takže jak teda zjistím, že mám balíček opravdu reklamovat? Pokud vám nedojde v rozmezí od 28 srpna - 19 září - tj to datum kdy máte balíček očekávat. Povětšinou můžete napsat, že vám nedošel dva dny po. Někteří prodejci na vás třeba budou tlačit at ještě týden počkáte. Stůjte si však za svým a podle toho následně postupujte.

A někdy jsou případy kdy tam máte jen tohle bez data.

V takovém případě se řiďte dodáním , které tam prodejce uvádí ještě než zakoupíte danou věc. Co je celkem zarážející je to, že takovéto věci mnohdy přijdou dříve a spíš než ty s číslem zásilky.

Co tím chci ted říct? Vždycky se řiďte datumem kdy má daná věc přijít. Prodejce totiž stejně málo kdy doplňuje kde zásilky je nebo zda zásilka došla. Pokud vám zásilka nedojde, můžete se prvně zeptat na poště zda tam náhodou balíček nemají. Víme jak je to s poštou že? Případně pak hned věc reklamovat. V mnoha případech je lepší říct si o peníze , ale vše kolem reklamace najdete zde v článku. Doufám jako vždy , že vám článek aspoň minimálně něco řekl. :)

Jak reklamovat věci na ebay.

23. srpna 2017 v 20:45
Zdravím kulíšci. Mám pro vás návod jak reklamovat věci na ebay. Existují tři možnosti jak danou věc reklamovat. + Se podíváme na to co dělat, když vám zásilka nedojde. Vzhledem k tomu, že nakupuji přes pay pal tak vám napíšu i možnost co dělat při placení kartou.

1. Reklamace
Zboží došlo, ale něco se vám na něm nezdá. Buďto je kvalitou ještě horší než uvádí prodejce což se dost často stává, nebo je třeba paruka vypelichaná a nebo vám došla jiná barva, jiný odstín paruky apod. V tomto případě je vždycky nejlepší napsat, že vám zboží nepřišlo. Proč? Protože prodejce chce takové zboží zaslat zpátky a poštovné z Číny se neoplatí. Takže buďto překousnete kvalitu dané věci a nebo napíšete, že vám třeba věc nepřišla. Pozor. Tohle ovšem nemusí vždycky klapnout. Navíc většina prodejců je taková , že sice vy jim zboží zašlete, ale už se od nich ničeho nedočkáte a to ani peněz ani nového zboží ani ničeho podobného. A pak jsou tu prodejci, kteří reklamace stejně neřeší a jediné co řeší je text, že vám věc nepřišla.

Jinak ta reklamace jak píšu je prostě složitější. Proto doporučuju paruky vždycky dobře zvažovat ono nakonec špatný odstín paruky nakonec vždycky prodáte , protože se vždycky najde někdo komu se líbí nebo hodí. Ale mě se třeba u paruky stalo, že mi došla špatně střižená ofina a to bylo teprve peklo. Nakonec , protože jsem jí moc chtěla nosit sem koupila příčesek ofinu a nakonec paruku prodala i s ním. U kosmetiky se prostě musí počítat, že oční stíny nijak extrémně nevydrží či se třeba začnou slívat do sebe a podobně. A u věcí se zase musí počítat s tím, že většina je strašně tenká (ale zase fajn na léto) a že je vždycky lepší se 3x přeměřit a zkontrolovat si to.

2. Věc nepřišla
A teď věc, která se taky často stává a většinou díky celnici a nebo se prostě balíček ztratí. I když máte třeba sledovací číslo u balíčku nikde není napsáno, že se vám musí ukázat, že balíček je už opravdu u vás. A teď je třeba si rozmyslet zda chcete ještě stále danou věc na kterou budete opět čekat zhruba měsíc a nebo zda chcete vrátit peníze.


V první řadě si musíte hlídat dobu od kdy do kdy vám má balíček dojít. A taky dobře znát měsíce v Aj, ale k tomu vám dopomůže strejda google. Na obrázku mám, že naušnice mají dojít od 28 srpna do 19 září. Vždycky musíte počkat ještě 2-3 dny zda vám zboží nedojde. Tak to zkrátka je.


Pokud se vám ukáže tohle znamená to, že věc se ztratila buďto během přepravy a nebo jí celnice poslala zpátky i to se stává. Někdy můžu být problém i s poštou. Například já už několikrát dostala balíček někoho jiného. Ale né vždy to tak musí být že? Je teda lepší napsat prodejci. Pokud vám napíše, že balíček , ale došel je lepší se zajít zeptat na poštu zda tam třeba něco nemáte. Mě dlouho pošťačka dávala balíčky k sousedům a pokud si někdo náhodou ten balíček nechá ani to nezjistíte že? Na výběr máte tedy ze dvou možností. 1. Nechat si znova zaslat zboží, ovšem znova musíte počítat s tím, že zboží k vám bude nějakou dobu cestovat a né každý prodejce je natolik ochotný, aby věc opravdu poslal. 2. Chtít vrátit peníze zpátky. To je asi ta nejlepší volba. Prodejce vám zašle peníze zpátky a obvykle je máte na účtu do dvou max třech dnů zpátky. Napíšete , že vám věc nepřišla a odešlete. Většinou vám tak do hodiny přijde odpověď na mail. Povětšinou omluva a to, že tedy pošle peníze zpátky a že vám přeje hezký den. Někdy jen napíše, že už poslal peníze.

3. Prodejce je neochotný / vymlouvá se / nechce mi vrátit peníze
Bohužel i tato možnost se jednou za čas vyskytne. Ačkoliv já nakupuji vždy u prodejce s hodnocením okolo 98.7% můžete se to stát komukoliv. Zatím jsem tedy ještě tuto čest neměla. Máte tedy několik možností. Pokud je částka 20 kč pro vás nic pak to prostě ignorovat a dát mu špatné hodnocení případně mu zkusit trochu pohrozit špatným hodnocením. Ovšem je pořád spousta prodejců, kterým je to defakto putna.Kliknete najede vám nabídka, kde tedy můžete dát prodejci negativní hodnocení. Samozřejmě je tu ještě možnost pokud platíte kartou do nějaké doby vzít platbu jakoby zpět. Stornovat jí, ale né u každé banky to jde. Například u éry to jde do určitého dne. Jenže pokud měsíc čekáte na zboží, těžko vám to projde. Takže pokud z prodejce nevytáhnete peníze nějakým takovým to způsobem máte prostě smůlu. V případě pay palu jde si nechat vrátit peníze zpět. Jak to úplně funguje opravdu netuším, nikde jsem to nenašla , ale už několikrát jsem četla, že to prý jde. Osobní zkušenost je však nulová a taky je třeba buďto použít google překladač a nebo umět trochu líp Aj.


4. Věc je ve strašném stavu / věc přišla v jiné barvě / trčí z ní nitky
Bohužel jak už to bývá většině věcí z ebaye trčí nitky. Berte to tedy v potaz , proto vám reklamaci , že někde trčí nitka neuznají a je potřeba s tím počítat. Dražší věc nutně neznamená, že bude kvalitnější. Je to opravdu o náhodě. Koupila jem černou sukýnku kde nic netrčelo, stála asi 80 kč teď jsem koupila halenku za 200 a trčí jí sem tam nitka. Jediné co vám tedy zbývá je si třeba najít recenzi na daný produkt přímo na googlu obzvlášť pokud je věc dražší a nebo se s tímto faktem prostě smířit. Pokud vám přijde jiná barva opět a zas , stát se to může. Pokud je to věc, kterou by koupil někdo jiný můžete jí zkusit prodat. Případně teda reklamovat. Pokud má věc, třeba špatně přišitý rukáv apod. Je to opravdu těžké. Protože poštovné do Číny když už tedy napíšete prodejci , že vám došlo vadné zboží tak to chce logicky poslat na zpět. Jenže ono se to už kvůli tomu poštovnému neoplatí. Doporučuji opravdu dobře zvažovat co tam kupujete! A pokud tedy chcete věc zaslat zpátky, zajděte se prvně informovat na poštu kolik stojí poštovné do Číny. Předem říkám, že kvůli věci za 200 se to nevyplatí! Případně teda ještě můžete věc reklamovat a jako bonus jí tedy napsat recenzi.Tady máte i místo pro vaší recenzi, kde klidně můžete napsat co vám vadí a nebo naopak. Fotky vkládat nemusíte. Stačí to mít vyplněné a dát submit. ;)

Malá rada na závěr: Nikdy na ebay nekupujte telefony!!! Povětšinou vám stejně dojdou nefunkční nebo vám nedojdou vůbec. Jednu dobu frčel šutr v balíku místo mobilu.

Rada číslo 2: Pokud na ebay zakoupíte tričko s potiskem perte ho obráceně. Na hodně triček vám totiž jinak ten potisk zesleze. Tímto udržíte jeho životnost a ještě víc jí udržíte, když ho nebudete prát na 40 ale jen na 30.

Doufám, že jsem vám tímto článkem a jeho updatem, který potřeboval pomohla a že vám třeba článek i něco dal a že se třeba konečně odhodláte k tomu něco koupit na ebay. Nakupuji už 5 rokem a za celých 5 roků jsem neměla žádný velký problém. Pokud mi něco nepřišlo, prodejce vrátil peníze. Bez potíží v pořádku. Nejsem poradna, ale pokud budete chtít s něčím poradit napište mi klidně maila Minako-chan@email.cz a pokud budu moct třeba vám pomůžu nebo poradím. Ale než mi napíšete, přečtěte si prosím řádně tento článek a i ty ostatní. Děkuji .

Wish a vše kolem něj

27. března 2017 v 12:46
Dnes se podíváme na zoubek stránce, která je podobná ebay a alli, ale nejen jim. Takže v prvé řadě si řekněme něco o stránce. Wish je tedy opět zahraniční stránka, na které koupíte různé blbosti co vás jen napadne. Samozřejmě je více důvěryhodná a přehlednější o tom , ale později. V prvé řadě musíte mít založený účet. Protože jinak se nedostanete ani do nabídky toho, co tam vlastně prodávají.

Na wish prodávají mnohdy stejní prodejci jako například na ebay. Tudíž tam najdete dost stejných věcí. Pokud tedy máte strach objednávat na ebay , pak bych určitě na tuto stránku mrkla. Celkově funguje wish stejně jako již několikrát zmiňované Čínské e-shopy (ebay, alli,....) . Jak jsem již psala mám pocit, že práce se samostatným wishem je lehčí a přehlednější.


Přejdeme tedy k samostatné obednávce. Jako obvykle lze platit přes pay pal či kartou. V případě pay palu nic nevyplňujete , pouze kliknete a vyplníte heslo. Jakmile máte zaplaceno už vás to hodí na stránku, že děkují za nákup a vidíte postup vaší objednávky. Nic složitého jako kdekoliv jinde, narovinu vidíte kde balíček je.


Jinak celkově vám teď tedy ukážu a řeknu jak to chodí. Ok uvidíme zboží, které chceme. Mnohdy u něj bývá nějaká dobrá cena. Doporučuji, ale si tu cenu porovnat s ebayem. Protože se vám stane, že některé věci jsou stejné a jsou tu o dost dražší. No ale platí to i naopak. A ted pozor! Ke každé ceně si připočtěte 26 kč!! Což je částka , která jde do kapsy jim, za expedici!! Tím pádem věc, která stojí 26 kč + ještě 26 kč expedice. Mnohdy takto konečná věc, která na ebay stojí 30 kč stojí mnohem víc.Máme například tohle pouzdro na čočky, které chceme. Na ebay stojí 30 kč, ale mi jej máme za 25 + 26 kč expedice. Což se mi nevyplatí. Nechápu, kde berou částku 150 kč, ale dejme tomu. Nějak si zákazníky nahnat musí.


Máme-li vybráno dáme koupit , zkontrolujeme námi uvedenou adresu, která se dá v tomto kroku ještě změnit. Takže si to můžete nechat zaslat kamkoliv. A tady už se vám dole objeví paypal. Takže když na to kliknete rovnou můžete zaplatit pay palem a nemusíte opisovat číslo karty atd...


Případně vypíšete co po vás chcou a dáte další. Tam už vám vyletí že děkují za nákup a do kdy zboží přijde.

Jak již říkám, wish je pro lidi, kteří mají strach z nakupování přes ebay a jim podobné stránky. Najdete tady to stejné zboží, ale vždy si připočítejte 26 kč což se nám, kteří objednáváme na ebay mnohdy neoplatí. Další věc je, že já tam třeba nakupuju čočky , protože mi pomohli recenze. A ano jsou opravdu super a na cosplay mi to postačí. O tom si můžem někdy povykládat třeba ve videu. Na druhou stranu ano opravdu jsou věci, které najdete jen na wish.

Krom toho také najdete u wish porovnání všech prodejců, takže vidíte i ceny + kdy vám čočky zhruba dojdou a hodnocení a také hodnocení prodejce. Nic nemusíte složitě hledat jen kliknete vedle.
Balíček přijde obvykle v dobu, která je stanovená, sem tam může přijít i po nebo před. Stejně jako u jiných. Přijde v takové té klasické obálce z Číny. A pokud vám balíček nepřijde pak klasická reklamace, která je oprvdu rychle vyřízena a vrátí se vám peníze zpět. U historie objednávek kliknete na kontaktovat podporu.

Celkově je wish hodně přehledný než jiné e-shopy, ale má také nějaká ta + ale i -. Pokud chcete levnější věci, pak musíte hledat a porovnávat ceny. Je to stejné jako když u nás chcete koupit mléko. A taky záleží jestli je pro vás rozdíl 19 kč hodně nebo málo.

Ps. Určitě mi napište pokud vás zajímá ještě něco ohledně wishe sem do komentářů, případně vám už konečně můžu natáčet videa, takže pokud chcete třeba natočit nějaký video s tím co se tam oplatí koupit a co ne a zda to za něco stojí či chcete vidět, zda nějaký produkt opravdu funguje klidně pište. ;)

Pay pal

21. července 2016 v 23:43
Výsledek obrázku pro pay pal logo png

Zdravím vás kulíšci. Dnes mám pro vás ještě jeden nákupní článek a to o pay palu. Mnoho lidí se mě ptá zda je to bezpečné nebo zda se pro něj najde využití i mimo ebay. Dneska se tomu tedy trochu podíváme na kloub.

1.Co to vlastně ten pay pal je?
Pay pal , je internetový platební systém. Umožňuje přesuny peněz mezi účty pay palu. Každý účet je propojen s jednou nebo více kartami. Proto při jeho založení vypisujete číslo a expiraci dané karty. Karta samozřejmě musí mít povolené internetové platby. Více v jak si založit pay pal.

2. (Nejčastější otázka) Jak dlouho trvá založení pay palu a je to složité?
Ne. Založení pay palu trvá chvíli a není to nijak extrémně složité. Stačí mít po ruce kartu a popřípadě přihlášení do internetového bankovnictví. Sama jsem si u Ge money (monety) povolovala platby na internetu a byla to otázka pár minut. Vše jsem si udělala sama a v pohodlí domova.

3.Kde všude jej využiju? Další velmi častá otázka.
Osobně platím pay palem na steamu, lolku, twinstaru. Čiže hodiť se může i těm co hrají . Převod peněz je okamžitý a nemusíte čekat třeba jako u mobilu na načtení hvězdiček viz u Twinstaru a mnhdy ještě získáte např. u twinu hvězdičky navíc a vyjde vás to levněji. Stejně tak u lolka. Nakupujete -li u zahraničních e-shopů pak se vám pay pal bude také hodit např. blippo,bodyline,ap a spousta jiných e-shopů. Stejně tak aliexpress a ebay. S pay palem jsem playtila třeba i u emp-shopu (což je metalovej shop) a dokonce i kosmetiku z nějakého e-shopu. Název momentálně nevím, takže vám jej nepovím.

4. Proč si založit pay pal?
Jasně pro někoho je lepší když si pokaždé naťuká číslo karty, ale mnohdy je tohle rychlá metoda a navíc bezpečná. Navíc pokud najedete na pay pal víte komu přesně posíláte peníze a kdo je poslal vám a kolik. Většinou se mi právě tohle v internet bance neukazuje a mám tam jen ebay. Pak třeba nevím, který obchodník mi peníze vrátil a který ne.Navíc peníze jsou defakto ihned na druhém účtě a nemusím složitě vypisovat čísla karty apod. Další výhodou je, že si můžete nastavit kurz měny tudíž se vám částka třeba v usd přepočítá dle aktuálního kurzu. A to hlavní. Nemusíte platit bance nic za převod peněz z účtu na účet.

5.Platím něco?
Při založení si pay pal strhne zrhuba 50 kč. Tato částka vám je ihned vrácena při prvním převodu. Takže pokud si zakládáte pay pal strhne vám 50 kč, ale například při nákupu na nějakém e-shopu vám je okamžitě vrátí.


6. Je zde riziko podvodu?
Tak jako platit kartou na internetu i tady riziko je. Na druhou stranu si myslím, že pokud nejste hloupí byla by velká haluz, abyste se stali oběťí podvodu.

Tak tímto doufám, že jsem vám některým zodpověděla vaše otázky a pokud máte nějaké další dotazy určitě se nebojte a ptejte se.

Aliexpress I.: Jak platit s pay palem

21. července 2016 v 23:17
Na Aliexpress můžete platit nejen pay palem, ale i kartou. Nově má tohle však už i ebay. Ještě donedávna však tohle měl jen aliexpress.

Výhodu zde nakupovat vidím v tom, že zde seženete mnohdy levnější a kvalitnější věci než na právě zmiňovaném ebayi. Na ali moc často nenakupuji, ale poslední dobou jse si ho oblíbila více. Dnes jsem tam třeba sehnala krásný řetízek za 13 kč bez aukce. Tím chci říct, že pokud hledáte, najdete spoustu hezkých a levných věcí. Více pro vás chystám ve videu , kde o těchto dvou shopech budu mluvit. A pro ty co na to koukat nechtěj tu bude článek a né jeden.

Nic na tom nehledejte. Výhodou je to, že můžete nakupovat registrovaní a myslím, že tady registrovaní být ani nemusíte. Samozřejmě pro váš osobní a lepší přehled je lepší se regnout. Já to vyřešila pomocí facebooku.Klasicky vybereme věc, kterou chceme. Já si vždy zapínám převodník měn. Tady vám to narozdíl od ebay cenu na naše koruny neukáže. Je-li u věci napsané free shiping pak je poštovné klasicky zdarma. Opět si cenu a free shiping měníte ve vyhledávači -o tom více jindy.

Pokud máme věc vybranou mnohdy bývá na výběr ještě barva nebo velikost. Pokud máme vybráno dáme buy now.

Chvíli na to vybereme způsob platby. Máme -li pay pal dáme pay pal. Jak platit normálně přes kartu vám ukážu v dalším článku.


Při registraci dáváme vždy adresu,telefoní číslo a naše jméno. To se nám ukáže tady. Nyní vidíme celkovou cenu,poštovné-občas ho můžete změnit, aby vám to došlo rychleji, ale má to jedno velké, ale o tom zase další článek. (později na něj odkážu) . No a dole vidíte typ a číslo vaší karty. Tady vidíte prd z ochrany os. údajů. Tady to ještě můžete změnit. Například já tam mám svou adresu, ale protože se stěhuji napíšu tam adresu k mamce.

Vzhledem k tomu, že mi to dojde zhruba za měsíc tak už tady logicky bydlet nebudu tudíž je blbost si to sem posílat. Občas je potřeba zvážit, kam danou věc poslat.


Klikneme na Confirm a pay.

a máme hotovo.


Popravdě pay pal vám ulehčí opravdu spoustu kroků s vyplňováním různých čísel a dat z karty a máte jistotu, že to nikdo nezneužije. Od doby co mám pay pal platím přes něj a popravdě platila jsem několikrát i v Českých e-shopech. Je to rychlé,bezpečné a máte přehled o tom, kde jste kolik za co platili.Blippo

23. června 2016 v 11:23

Dnes tu mám pro vás menší návod a vlastně bych ráda celkově něco sepsala o tomto e-shopu. Ti z vás, kteří znají kawaiibox asi vědí, že kawai box nakupuje právě z tohoto e-shopu (pokud to není jedna a tatéž společnost). E-shop nabízí velké množství Japonských časopisů jako je např. New type , Popteen, Kera, Egg a gothic a lolita bible , ale krom časopisů i různé sešitky, figurky, propisky, mašle, kabelky, tašky, peněženky, masky na spaní, gumičky do vlasů, plyšáky, ponožky a to hlavní Japonské sladkosti. Jak vidíte na výběr je mnoho věcí a všechny jsou děsně kawaiózní. Určitě to nebyl můj poslední nákup, děsně se mi totiž líbí jedna mašle :D


Tak a teď to hlavní. Do Česka je free shiping tedy poštovné zdarma. Samozřejmě na svůj nákup čekáte 1-3 týdny. V případě, že chcete mít balíček doma rychleji si můžete zvolit jiný typ přepravy. Jako vždy si za to něco málo připlatíte. U celnice by to mělo projít bez nějakých poplatků .

Co se týče cen. U některých věcí se mi zdá být cena přemrštěná , ale u některých se mi zdá být opravdu parádní. Nutno dodat, že tak jak to bývá zvykem u některých e-shopů , zde opravdu nic nenajete na ebay. Tohle je věc, která mi opravdu vadí a tak jsem projížděla schválně ebay a nic.


Vybereme si to co chceme napíšeme kolik kusů chceme a dáme add to cart. Nyní to zboží najdeme v tom košíku nahoře. Takto můžete nakupovat do zblbnutí.


Pokud jste už někdy měli kawai box bývá v něm sleva právě na tento e-shop. Já svou slevu tedy uplatni takže jsem napsala kód a hned mi to hodilo slevu (za kterou jsem ještě koupila jednu drobnost :D) . Pokud máte vše nakoupeno klikneme na Proceed to checkout.


Jinak moc se omlouvám nějak se mi to celé posunulo :/

Výhodou tady je, že narozdíl od jiných e-shopů nemusíte mít nutně pay payl. Můžete úplně s klidem platit i kartou. Můžete si tady taky udělat účet a pak už se jen lognete a je to asi o 2 minuty rychlejší. Pokud účet nechcete -přijde mi to třeba zbytečné tak se přihlásíte jako návštěvník check out as guest.


Nyní vypíšete svou adresu a veškeré údaje. A zakliknete odeslat na tuto adresu. Po té dáte pokračovat.


Tady ještě stále můžete změnit adresu. Tu tam samozřejmě uvidíte. Já jí z osobních důvodů zakryla. Tady máte na výběr teda doručení. Mě stačí 1-3 týdny čekat. Jestli to dojde o týden dřív nebo později na tom už nějak moc nesejde.

No a potom vyberete způsob platby. Já vybrala pay payl. Je to pro mě bezpečnější a mnohem rychlejší než psát číslo karty jako trubec. Samozřejmě pokud nemáte pay pal můžete platit i kartou.

Tohle je teda vše k tomu jak objednávat. Osobně se mi tento e-shop opravdu líbí a jak říkám. Určitě tady nenakupuji poprvé. A vy se těšte na ochutnávkové články a video? ;)

Jak objednávat na bodyline

19. dubna 2016 v 23:12
Po dlouhé době návod jak objednat na bodyline. Pokud si vzpomenete mám z bodyline již několik sukní, kimono a také světe div se jsem z bodyline měla rhska a ještě mám sweet lolita tričko. Nyní jsem z něj opět objednávala a řekla si, že sepíšu mininávod jak na to. Recenzi na bodyline najdete příšt měsíc i s boxopeningem na videu a snad už v novém místě bydliště. ;) Více vám řeknu ve videu .

Základní info
Nutné je vědět, že Bodyline je Čínská společnost a původně se v ní prodávali erotické oblečky. Nyní prodává bodyline lolita oblečky, gothic a cosplay. Jo a taky blbosti pro děcka . Každopádně bodyline sídlí v Japonsku a dokonce tam má i svůj obchod. Nutno dodat Bodyline je spolehlivý e-shop, ale nakupuje od něj spousta lolit. Může se proto stát, že sukni kterou koupíte na sobě bude mít i jiná slečna. Mě se tohle ještě teda nestalo, ale záleží na kolekci apod. Ačkoliv je to spolehlivý e-shop zákaznický servis je na nízkém bodě. Musíte psát ve velmi jednoduchých větách, protože neumí dobře Anglicky. Málo kdy se však stane, že by nastal problém. Může se však stát, že v korzetu u sukně bude chybět kostice . I tohle se už stalo. Setkala jsem se i s případem, že k sukni neposlali mašli či jim upadl knoflík. Osobně se mi nic takového zatím ještě nestalo.

Nuže jdeme na to.


Jako první naklikneme na oversea teda oeslat do zahraničí. Může se stát, že nabídka se může mírně lišit .


Pokud vždy něco kupujete dobře se poměřte a vyberte dole svou velikost. Může se stát,že někde bude 2L s menším pasem a někdy větším. Proto si vždy u každých šatů či sukně čtěte kolik má . Další věcí je ta a teď pozor, že některé věci nebudou ve vaší velikosti, prostě se vyprodá nebo bude, ale v jiné barvě. Dole dejte počet kusů a add to cart. Pokud si vyberete více věcí záleží to čistě na vás.Pokud máte nakoupeno kliknete na itemy v košíku. To vám ještě ukáže kolik jich tam máte.

Opět vyberete město, jakým způsobem balíčky chcete poslat viz info níže a kolik to celkem dělá za kterou věc a přehled objednávky.


Znova zadáte nebo zkontrolujete způsob dopravy ,zadáte adresu jméno a pod. Momentálně tam vidíte i celkovou cenu.

Po tomto kroku vás to navede zadat heslo na paypal . To vám ukáže kolik vám celkově strhli a následně se objeví poděkování za objednávku. Na Mail vám bodyline pošle sledovací číslo i s odkazem, kde můžete balíček sledovat. Po té vám ještě paypal znova zašle kolik jste platili.


Pošta
Na výběr máte ze dvou druhů
EMS
+ rychlá,letecká pošta
+ Doba doručení 5-10 dnů
- Balíček se vždycky může seknout na celnici.
- Je opravdu velká šance že balík chytnou právě celníci a budete tedy doplácet celní poplatek

Air
Je asi dle mého nejlepší volba .
- Bodyline odesílá balík nejbližší úterý ,takže pokud objednáte balík ve středu budou ho odesílat další úterý.
- Balík může dojít za 10 dní až měsíc.
+ Poštovné je vždy 10 usd . At už objednáváte jeden prsten či troje šaty.
- Pokud je hodnota věcí do 22 eur 19.99 usd /500 kč projde balík bez celních poplatků . V opačném případě budete doplácet zhruba 180 kč + 21% DPH.
A ještě malej fígl! Údajně jsou věci pokud je kupujete v yenech levnější třeba o stovku. Osobně je nakupuji v USD, ale slyšela jsem to od spousty slečen.
A fígl číslo 2!! Pokud je balíček těžší než 1.8 kg bde rozdělen do menších balíčků a za každý zaplatíte 10 usd. Tj 180 kč to poštovné za každý zvlášť. Bohužel bodyline již nepíše jak těžký je balík . je to tak trochu vychcanost.


Co se balíčku týče. Pokud vám to nenajde sledovací číslo vyčkejte pár dní.

Co se bot týče.
Velikosti jsou nepřesné a je lepší si vždy nohu změřit a vzít je malinko větší než menší. Do větších bot vždycky dáte vložku a tím je zmenšíte. Do malých nikoliv. U každých bot je číslování jiné . Raději si najděte na dané boty recenzi. U šatů a oblečení mnohdy recenze najdete.

Co se paruk týče
Neslyšela jsem na ně moc velkou chválu,proto počítejte s tím, že je to jako byste si koupili paruku z ebaye za 200.

Co se týče slev
Bodyline mnohdy před slevama zboží podraží a když je psaná "sleva" dají věc za normální cenu. Pokud se chtějí něčeho zbavit dají to mnohdy do slevy ale lepší je počítat,že tomu může třeba něco chybět. Proto je to právě v té slevě. Případně mají jen pár kusů v dané barvě.

Co se týče Soutěží
Lepší je se na ně vykašlat. Když byla soutěž o modelku následně to neskončilo moc dobře. Pokud pošlete návrh šatů do soutěž a váš design vyberou je možné že vás pošlou do háje pokud se nepřihlásíte a možná i tak. Asi víte jak dopadla AV . Bodyline nejedná zcela férově.

A ještě k Lucky packům
Mnohdy v nich najdete zboží ,kterého se opět chtějí zbavit. Mnohdy k sobě neladí a využívají toho, že jej nelze reklamovat. Je lepší si jej tedy nekupovat.

Myslím,že jsem sepsala vše co jsem chtěla. Kdybyste se chtěli o cokoliv podělit sem s tím. Určitě se příště těšte na velkou Ebay recenzi, kterou ale natočím, protože z ebaye a alli objednávám opravdu hodně. :) bye bye

Vinted ano či ne? :)

20. března 2016 v 14:16
Poslední dobou začínám na vinted nakupovat čím dál víc a častěji a tak jsem si řekla,že se dokopu k tomu vám napsat můj pohled na tento online sekáč celkově. :)

Nejdřív co to vinted vlastně je
Na vinted můžete nejen nakupovat, ale také prodávat. Je jedno zda máte malé oblečení ,nafotíte ho a přidáte ho, či tam budete jen nakupovat to,co chcete. Jinak řečeno je to takový internetový sekáč. Seženete tam nejen levné kousky, ale mnohdy třeba úplně nové,ještě zabalené za parádní cenu.

Chci nakupovat jak postupovat?
Jendoduše si založíte účet. Samozřejmě je nutné mít peníze. Většinou se to řeší posláním peněz na účet.Vše samozřejmě záleží na dohodě s prodávajícím. V katalogu si následně zvolíte třeba velikost,cenu a vůbec i velikost a to co vlastně chcete. Následně dáte to chci a nyní už se domlouváte s prodejcem. Důležité však je stejně jako kdekoliv jinde hodnocení prodejce. Důležité je přečíst si i záporná hodnocení. Někteří uživatelé vám je totiž nadělí ani nevíte jak rychle.
Jakmile něco koupíte nebo prodáte můžete i vy druhé straně udělit hodnocení a stejně tak druhá strana vám.

V čem je tohle vlastně výhodné?
Seženete mnohdy pěkné a levné kousky oblečení ,případně já na vinted nakupuji hodně různé kousky na cosplay např. černá halenka na Yomi mě vyšla na necelou stovku . Což je podle mě fan cena ,protože u nás ve městě jsou sekáče kde seženete obnošené oblečení za cenu nového.Naopak já se třeba takto zbavuji věcí ,které už nevynosím nebo je dávám pryč ,protože mi jsou malé.

Na co si dát pozor?
Určitě pokud kupujete dražší věci být si jistý,že novou věc neseženete o půlku levněji ,protože pořád jsou lidi ,kteří na tom chtějí vydělat a mnohdy prodávají věci z ebay a ali o půlku víc než je jejich skutečná hodnota.Nutné je taky počítat s poštovným. U nkěterých těžších věcí si za to prodejce řekne víc jiný zase míň. Poštovné tak či onak doporučeně dělá kolem 50 kč u lehkých věcí . Taky si dejte pozor třeba u tašek na vady z nošeí např. vnitřek tašky apod. Někteří uvádí stav zboří dobrý ale nakonec daná věc nějakou vadu má. A naopak vás daná věc překvapí svým stavem. Pokud je uvedená velikost a máte strach klidně se zeptejte na rozměry. Je to otázka 10 minut.


Co už jsem takto pořídila? BB cream nivea za necelou stovku úplně nový,zabalený ,wigu na Hatsune a Chii obě za 600 což je cena vlastně jedné . Steely za 700 v překvapivě dobrým stavu.

Můj názor na konec? Myslím,že je vinted fajn věc jak prodat a koupit za dobrý peníz oblečení... :) Ať už na běžné nošení tak cosplay. :))

jak poslat peníze na účet bez účtu

24. srpna 2015 v 8:26
Čím dál více lidí se mě ptá jak poslat peníze na něčí účet aniž byste ho nutně museli mít. Existují dvě verze první je sice rychlejší ale připlatíte si.

1.Poslat peníze přes banku
Povětšinou vypíšete nějaký papír s číslem účtu majitele,vypíšete částku ,podepíšete a pošlete. Jednoduché a rychlé ale počítejte s příplatkem většinou to dělá 75 kč takže pokud máte člověku poslat např. 250 kč musíte ještě zaplatit těch 75.

2.složenkou
Tohle je možnost ,kterou volí většina. Mnohdy je cenově výhodnější (25 kč ) ale musíte počítat že to nějakou dobu trvá. Kdežto vklad přímo vám zaručí že peníze dostane dotyčný ještě ten den. Samozřejmě né všechny pobočky musí být. na vesnici třeba žádné pobočky nemáme takže se to řeší touto cestou.

Co tedy vypsat?

* předem říkám že údaje jsou vymyšlené a slouží jen k tomuto účelu
* omluvte můj škrabopisodesílatel - to jste vy tudíž tohle vyplňujete za sebe
číslo účtu -vypisuje se od zadu myslete tedy na to,pokud je kratší vůbec to nevadí a nic špatně není ,dole na tom odstřižku ho vyplňujete ještě jednou
kód banky -je to to číslo v lomítku pokud si nejste jisti určitě se zeptejte 0600 má Ge money pak je tuším 0300 ale co za banku to je vám bohužel neřeknu jsou to ta 4 místná čísla
částka- se vyplnit musí,stejně tak slovy
zpráva - pokud chcete můžete jí tam napsat např. sukně je to lepší dotyčný alespoň ví za co peníze jsou už se mi párkrát stalo že osoba nevěděla že jí přišli peníze ,které jsem jí měla poslat

a takový chyták adresa majitele účtu - povětšinou se vás poštačka zeptá zda to tam opravdu nechcete vyplnit,já to tam nikdy nevyplnuji a pokud si složenku 3x překontrolujete nemusíte se bát a tudíž to tam vypisovat nemusíte ,pokud by na vás třebaže i tlačila nemusí to tam být

vřele doporučuji si odstřižek schovat protože kdyby něco slouží jako důkaz že jste peníze opravdu zaslali,snad vám tento mininávod pomohl :))
 
 

Reklama
WoW Wrath of the Lich King Stamp by NewEraUsherWoW: Blood Elf stamp by RealmKnightHorde stamp by rilwenaStamp - Dog Lover by MauserGirlIllidan Stormrage Stamp-WoW by ShiVoodooI Heart Tea Stamp by croakyRavenclaw-Stamp by DinoclawsMiddle Earth Stamp by MeaninglessTheoriesWhy I boycotted fandoms. by lostforeveragainPagan Pride Stamp by ElwingstarbreezeSarcastic Stamp by PixieDust01Nico Yazawa - stamp by Anto-202daisy stamp by catstamfeel II f2u stamp by aisuu-channCharacters - Kael'thas by necromantress-stampsMori Girl Stamp by meadow-rueowls by FolkweForset stamp 01 by SheviEdgeNozomi Tojo Stamp by FabyRM||ELI STAMP|| by KohaYoStudio Ghibli Fan by SharkfoldEluveitie Stamp by AnoraAliaFaun Stamp by LeichenengelNightwish Support Stamp by SeioraiSlavic Mythology Stamp by HarrietMilausOmnia Stamp by xxDark-WolfxxSmite Stamps: The Morrigan by mothquakeSmite Stamps: Skadi by mothquake