Na téma.

Když sežerete všechnu moudrost světa.

6. září 2017 v 17:25 | Nagis
Po dlouhé době tu máme článek Na téma. Čím dýl jsem v různých skupinách pro prvorodičky, tím víc uvažuju, že vlastně tu skupinu už ani nijak extrémně nepotřebuju. Občas mě dostane názor některých ženských a v tu chvíli si říkám jestli to myslej jako vážně nebo si dělají prdel. Jasně, není to jen v případě těhotných a matek. Nakonec tenhle případ je snad všude. A nejvíc jich bývá právě v práci. Ale samozřejmě i třeba na youtube, když čtete komentáře a nakonec internetové diskuze. Podme si k tomu něco říct.

Já jsem člověk, který si rád vyslechne názoru druhých. Samozřejmě jsou věci do kterých si prostě kecat nenechám. Třeba výchova pejska apod. Ale když už nastane problém tak se optám jak by to kdo řešil. Občas si přijdu jako špatná matka už teď a to především kvůli době, která je plná zaslepených ženských vidících jen tu svou pravdu. Například vitamíny a jejich žraní. To je poměrně obsáhlé téma , kter má prostě přes 100 různých názorů. Osobně sem vitamíny nežrala, protože sem opravdu hodně upravila stravu. Věřím, že pokud bych na sobě cítila, že mi něco chybí nejsem úplně blbá, abych si ty vitamíny třeba kdykoliv koupila. Každopádně jsem odmítla do sebe cpát ty vitamíny jen proto, že s nima má doktorka uzavřenou smlouvu. Navíc přiznejme si, že ty vitamíny taky nejsou nejlevnější ačkoliv na ně některá pojištovna přispívá. Každopádně věřím, že pokud máte pestrou stravu a prostě to ovoce a zeleninu jíte a jíte taky víc ryby a tak dále , není třeba vitamínů. Jasný, pokud to doktor výslovně nařídí pak ok, ale jsou i lékaři, kteří vám stejně řeknou, že je to zbytečné. A další věc je předávkování. Pokud máte dostatek všeho můžete se vitamíny taky úplně s klidem předávkovat že? A myslím, že to pro miminko taky není úplně nejlepší. Rozhodně , ale nevidím důvod tvrdit, že prostě vitamíny se žrát musí , protože to prostě paní doktor řekl.

O to víc sou zarážející některé komentáře...

Nebuďte bezohlední!

15. srpna 2017 v 13:29
Maternity Photography

Jsem vám k tomu hodila pěknou fotku co? :D Ne nebojte sebe tady opravdu házet nebudu. :'D Myslím na to, aby nikdo neoslepl.

Už velmi dlouhou dobu tu nebyl článek na téma. A tak je čas to napravit a jeden napsat. A dnes se podíváme na úplně klasickou věc a to je Cestování s bříškem. Ano , věc která je úplně nejlepší je ta, že všichni musíme pouštět si sednout důchodce že ano? Protože jinak řvou jak bezohlední k nim jsme, protože oni sou staří a v našem věku už x let pracovali div se nesedřeli z kůže. To, že během chvíle dokáží doběhnout ke slevovému koši pominu. Ale co těhotná ženská? Co žena, která čeká miminko, je celá bledá od toho jak jí je špatně a je vůbec ráda že žije. Pustí jí nějaký takový důchodce sednout? Ne! Ani když slušně poprosíte jestli by vás někdo pustil sednout ačkoliv na vás vidí jak je vám zle , tak vám odpoví, že to vydržíte. Takže pěkně od začátku. Představte si, že s vámi na zastávce čeká těhotná. Pravděpodobně jí je zle nebo jí ukrutně bolí záda ( včera sem na to málem umřela, protože sem nemohla vstát , natož si sednout a vystřelovalo mi to do nohy, samozřejmě prášky žrát nesmíte takže pomoc nečekejte ). Mimochodem nahřátí těch zad pomáhá asi stejně jako když máte kapuci když venku pořádně prší. No a o tom břichu, který ženská před sebou tahá ani nemluvím. Věčně se potíte jak kůň a to především na břichu, dítě vás kope, převaluje se a to není nic příjemnýho. Hrozně rádo vám leží na močáku, takže chodíte co chvilku. A když nastupujete tak se tam všichni začnou cpát jako by prostě nemohli chvíli počkat a pustit vás. Kouknou vám na břicho a cpou se před vás, vy si držíte břicho , protože máte strach o svoje dítě. když si sednete jste v pohodě, ale jakmile už je plno řidič čeká jestli vás někdo pustí. Nepustí vás nikdo, každý důchodce vám čumí na břicho a když někoho poprosíte pošle vás do háje. A je zcela jedno kdo to je. Už i řidič se na to nemůže dívat a hukne do autobusu zda vás někdo pustí si sednout, že ste těhotná. Nikdo nic. Tak stojíte jak trubka. A věřte, že stát v tom autobusu je taky celkem utrpení, protože co sem těhotná bolí mě pořád nohy a přijde mi jako bych snad celou noc chodila. A víte co je nejlepší? Jendou jedu, záda mě bolí jak prase a řidič z ničeho nic zastavil takže to semnou tak moc cuklo, že jsem se praštila do té tyčky co sem jí měla za zádama. Takže nejen, že sem pak babičce brečela jak mě bolí záda, ale ještě jsem tam měla monokl jako kráva.

Vím, že nejsem jediná a o to mi to přijde smutnější. Když vám je blbě tak jste rádi, že sedíte. Když vás bolí záda taky jste rádi, že sedíte. Já beru , že lidi jezdí unavení z práce. Ale já taky dojížděla, nohy měla bolavé a ještě jsem tam celý den stála a taky jsem pustila sednout starší. Tím chci říct, že lidi by se nad svým jednáním měli trošku zamyslet. Neříkám, že to dělá každý, ale co si budeme vykládat válná většina bohužel ano. A pak vám nezbývá nic jiného než vytočeně vytasit těhotenskou průkazu mávat s ní lidem před xichtem a říct, že jinak vás mají na svědomí, protože ke všemu máte ještě nízký tlak. Protože jednou to třeba potká vás a pak uvidí to samé co já. Totální bezohlednost.

Menstruace je nutné to vyřvávat do světa?

9. prosince 2016 v 12:24
Výsledek obrázku pro Angry anime girl

Poslední dobou výdávám, že se na facebooku strhla debata o menstruaci. Někdo ženám ukazuje, aby že je to zcela normální a běžné a někdo je toho názoru, že to tak prostě je a nemusí se to řvát do světa. Poslední dobou jdou v tomto trendu Ria. Vypustí reklamu , která nemá ani hlavu ani patu a myslí si, jak tím ženským neukážou , že přece mít mentruaci je normální. Omyl! Jako prodejní tah, reklama dobrá, ale zkrátka to co by to mělo vystihnout to nevystihuje.

Jenže tím to vlastně celé rozjelo. Následuje gif s pofidérní omalovánkou , kde malujete krev na vložce. Jako vážně? Pár lidí už čeká , kdy se tam ukážou nahý krvavý pipiny. A já se jim popravdě nedivím. No a následně jsem viděla, že jedna taková jebnutá ženská pořádá posezení, kde se o menstruaci mluví. Ale vážně to má splnit účel? Vážně by člověk mluvil o takové věci před lidma, které vlastně nezná? A už vůbec si nedovedu představit , že by tam došel nějakej úchyl.

Zlatíčka já už jen čekám , kdy si někdo napatlá hovno jako masku na pleť. Popravdě menstruace je prostě věc běžná a tak to člověk musí brát. Prostě jednou do měsíce nakoupíte tuny vložek nebo tampónů, nevyjdete z baráku , chlap vás bude zásobovat tunou čokolády a vy budete nesnášet celý svět. To je prostě realita a tak to prostě je. Je to něco co nelze ovlivnit. Ano bolí nás břicho některé už týden do předu, u mě je to třeba i extrém v době jahůdkových dnů, ale jsou dny kdy žádná bolest. Chodit na záchod se přebalit je taky zcela normální a když pošlete chlapa pro vložky, on to pro jednou přežije.

Ale stále nevidím důvod, proč vyřvávat do světa " Jo, dostala sem krámy!" To už rovnou může člověk bouchnout šampus a začít to oslavovat. Se divím, že není festival krvavých dnů. Berte to tak, ženská to prostě musí vydržet , protože je to ženská. Když taková žena přežije porod pak myslím, že tohle je jen zlomek toho.

Nemyslete si, být chlapem taky není zrovna jednoduchý a už vůbec né, když s takovou ženskou bydlíte. A co je horší, když tomu chudákovi ani ta čokoláda nepomůže. To pak není oč stát. Zkrátka tímto chci říct, že menstruací si prošla každá, ba dokonce moje babička vzpomínala jak si musela prát vložky :D Určitě je hloupost se stydět za své dny, ale do světa to řvát člověk taky nemusí že? To už pak můžete rovnou řvát, že si prdnete ať to všichni okolo očekávají.

Jak někoho sbalit

24. listopadu 2015 v 22:44
Brát s humorem a nadhledem. ( Ne nejsem tak naivní :D teda aspon doufám, ale zase na druhou stranu pokud vaše původní taktika nevyjde, tohle zaručeně vyjít musí :D no uznejte ).

1. Uplatit osobu čokoládou nebo naopak masem. - No uznejte kdo by neměl rád jídlo. Na tohle prostě slyší každý. A pokud umíte vařit máte vyhráno. V druhém případě vám pomůže maminka :D a nebo praktikujte podobné věci jako Babica. Nemáte brambory? nevadí použijte těstoviny. :D

2.Balící papír - Možná ho spotřebujete tunu ,ale tohle se vyplatí jen doporučuji pokud se osoba nenechá sbalit sama vzít jí něčím po hlavě.

3.Vemte jí prostě něčím po hlavě. To zabere vždycky. At už v případě že jí chcete sbalit tak v případě ,že vám nic neprojde.

4. Prostě danou osobu uneste. V lepším případě to vezme dobře a vyváznete max jen s obtiskem ruky na obličeji. Nahodíte fasádu a jdete dál.

Nevýhody:
utratíte peníze za kupu balícího papíru
pokud vám osoba skočí na to ,že umíte vařit bude chtít abyste vařili
možná vám druhý den ani fasáda nepomůže

a k čemu je vlastně dobré někoho sbalit?
Osobní radiátor,umývač zad,kalendář,plyšák,nosič tašek a pak takové ty věci jako láska a vše okolo.

život bez kouzel

19. listopadu 2015 v 5:17

Občas si říkám jaké by to asi bylo žít ve světě ,kde by existovali elixíry lásky,Voodoo kouzla,různé kouzelné formule a spoustu dalších jiných věcí. Život by byl rázem lehčí ,mohli bychom být volní jako ptáci ,mohli bychom cestovat kam bysme jen chtěli třeba na koštěti :D ,mohli bychom se podívat tam kam nás srdce táhne ,ale na druhou stranu ,by vyplula na povrch i zloba,nenávist ,smutek a závist. Jsme pořád jen lidi,lidi,kteří si závidí i nos mezi očima. Máš lepší auto? Koupím si lepší než máš ty. Máš více peněz? Budu se ti mstít. Tak samo bychom došli k tomu,že vlastně i když by byl elixír lásky ,díky kterému bychom očarovali dotyčnou osobu ,byla by to opravdu láska? Vždyt přece zamilování se funguje podobně jako ten elixír ,ale aniž by vám ho někdo do něčeho nalil. Musí to přijít samo. Nemůžete přece někoho nutit,když to dotyčný tak necítí. Nemůžete ubližovat každému kdo vám v životě ublížil,protože pak by vám to mohl vrátit. A co kdyby bylo opravdové peklo a pekelná pošta? Ano pomstili bychom se ,ale život je život a díky překážkám ,které musíme překonat se stáváme silnější. Ale berte to tak , kdybychom musely doplňovat manu ,asi každý by skapal. Díky tomu ,že život s kouzly neexistuje max jen ve filmech člověk nemůže mít všechno a měl by být rád za to co má. A navíc kdyby byla kouzla Země by proti sobě bojovaly a celkově by tu byl chaos.

Pravá cena riflí a věcí z Číny?

16. září 2015 v 14:34
Měníte často šatník?Kolik máte doma džín? A kolik z nich je kupovaných ve velkoobchodních řetězcích jako HAM apod.? A teď ruku na srdce,kolik z nich je vyrobeno v Číně? Po shlédnutí tohoto dokumentu (doufám) že se zamyslíte nad tím kolik stojí rifle vás a za jakých podmínek se vlastně takové rifke vyrábí a šijí.

Příjem pracovníků v továrnách nepřesahuje příjem 300€ /za měsíc. Pracovní doba 8.00 -23.00 každý den. Volno mají pouze jeden den v měsíci. Jedou na dvě směny. Také podmínky ve kterých žijí jsou strašné. Malá místnost o posteli ,stolek a své osobní věci. Hygiena -pouze sprcha -tím se myslí dva kýble vody.

Ano můžete si koupit kalhoty za 1500 kč u Mustangu ale vyrobeny byli v Číně. Vše vyrábí Čína 3,5 - 4€ za kus. Což je v přepočtu na naše peníze zhruba 100 kč. Mnohdy díky tomu že rifle se barví,stříkají chemikáliemi denně onemocní jeden pracovník. Díky pískování po roce zemře. Pracovníci tedy pracují pod svou úroveň s chemikáliemi za směšné peníze v nevyhovujících podmínkách. Mnoho z nich ani svou výplatu nedostane. Odejít z práce? Pro mnohé to znamená nemít peníze,bydlení,..

Díky chemikáliím ,které vytékají do řeky je řekna černá a platí zákaz chození do řeky. Mnoho těch co měli pole v blízkosti továren -které jej vykoupili o něj přišli. Díky toho také klesá zemědělství. Mnohým byla slíbeno finanční odškodné ale nikdo z nich peníze nedostal.


Nejsou to jen rifle je to spousta věcí,od triček po plavky.Co tedy dělat? Jak tomuto zabránit?Snažte se co nejméně obměňovat šatník. Jasné pokud zhubnu nebudu chodit ve velkých věcech a naopak ale snažte se třeba využít staré věci na něco. např. staré legíny lze na tričko,kabelku,apod. Oblečení nepalte a nevyhazujte zkuste jej prvně vložit na vinted,popřípadě zeptat se známých. U nás se oblečení vždy dědilo. Popřípadě jsou kontejnery,hažte věci tam. Máte alespon minimální jistotu ,že oblečení půjde pro lidi kteří ho potřebují. Snažte se kupovat věci ,které šili čeští návrháři a švadleny. Noste třeba častěji sukně. Podpořte raději České švadlenky. Bohužel více nenaděláme...


a dokument

epp pomáhej pohybem

7. září 2015 v 13:06
Nejdříve vlastně něco přímo o projektu. Tento projekt vymyslela nadace ČEZ a jedná se vlastně o projekt kde můžete pomáhat pohybem. Zní to velmi jednoduše že?

Stačí si stáhnout aplikaci . Na poprvé se vás to zeptá zda se chcete zaregistrovat či ne. Já osobně jsem se neregistrovala a vše funguje jak má. Předem říkám že musíte zapnout gps ve vašem telefoně.Pokud tohle všechno máte můžete si zvolit druh pohybu od chůze po jízdu na kole či lyžování. Takže můžete pomoct i tím že jakmile budete na horách a půjdete lyžovat stačí tuhle aplikaci zapnout.

Nuže jak jsem již psala pokud máte vybraný druh pohybu stačí jen zapnout a už to jede. Aplikace má ale také mnohem další výhody. Například vám píše za jak dlouho jste ušli daný úsek,vaše tempo a energii. Pokud se podíváte tak vám to tam po třeba ujetém kilometru napíše body. Pokud vypnete celou aplikaci nyní se musíte připojit na wifi a teď přichází tak skvělá část můžete podpořit bodama ,které jste dostali nějaký projekt.

Když si najedete na projekty píše tam kolik zbývá bodů k dosažení cíle,město a také nějaké informace. Hodně se mi tato aplikace líbí a byla bych ráda kdyby jí mělo opravdu mnohem více lidí v telefoně. Máme v telefonech aplikace jako skype apod. Tak proč nepomoct tím že jeden den si někam udělám výlet na kole? Navíc se mi líbí že ČEZ pomáhá opravdu skvělým způsobem. Pohyb je důležitý a taktéž velmi zdravý. A vy jím můžete pomoci třeba k rekonstrukci dětského hřiště či můžete podpořit ergoterapii. A nejsou to jen žvásty ale opravdu pomáháte ! :)

Tak co jdete do toho!?


mít rád vs milovat

24. srpna 2015 v 21:34

Dost dlouho jsem přemýšlela co na tohle téma napsat a pak mě to trklo. Tohle je vlastně skvělé téma. A navíc se díky němu člověk hodně dozví. Hned zprvu si tedy řekněme něco o tom všem.
Mít rád podle mě může mít člověk spoustu věcí. Může to být kladný citový vztah,příjemný pocit z něčeho a nebo mívat příjemný pocit při konzumaci něčeho. Mít rád může mít člověk třeba knihu. Taktéž ale jídlo. Můžete si oblíbit svého kamaráda.Rád člověk může mít třeba i své auto. Kdežto u milování je to něco trochu jiného. Je to takový ten pocit když jste s člověkem a máte motýlky v bříšku,protože vám chybí a něco k němu cítíte. Avšak milovat můžete třeba i svůj koníček např.miluji knihy. Naprosto jste k nim přilnuli,máte je silně rádi. Milovat můžete tajně třeba nějakou ženu či muže. Taktéž můžo rodiče milovat své děti. A teď si asi řeknete co to tady ta pinda píše. Jak můžou rodiče milovat své děti? Věřím že mezi tímhle se řadí ještě něco. Napadlo vás někdy proč a za jaké chvíle v jaké chvíli jste v avatarovi uslyšeli "zřím tě?" . Podle mě můžete v životě zřít jen jednoho člověka. I přesto že ho milujete to tak prostě je.
Láska je těžká a mnohdy jí člověk ani nemůže pochopit. Každý jednou dospěje a dojde k učinění že mám pravdu. A6 budete mít svou rodinu bude jí milovat. Budete se o ní starat ,aby jste se měli dobře. Až vám bude nejhůř přijdou děti za váma a budou vám dělat radost. Přesně tohle je milovat. Co je teda zřít? Pocit že bez toho druhého nechcete žít. Strach o někoho,malinko žárlení,to že vám na osobě záleží,to že když vedle vás neleži i tak jí musíte mít na blízku. Přesně tohle to znamená...
 
 

Reklama
WoW Wrath of the Lich King Stamp by NewEraUsherWoW: Blood Elf stamp by RealmKnightHorde stamp by rilwenaIllidan Stormrage Stamp-WoW by ShiVoodooRavenclaw-Stamp by DinoclawsMiddle Earth Stamp by MeaninglessTheoriesWhy I boycotted fandoms. by lostforeveragainPagan Pride Stamp by ElwingstarbreezeSarcastic Stamp by PixieDust01Characters - Kael'thas by necromantress-stampsowls by FolkweForset stamp 01 by SheviEdgeFaun Stamp by LeichenengelSlavic Mythology Stamp by HarrietMilausOmnia Stamp by xxDark-WolfxxSmite Stamps: The Morrigan by mothquakeSmite Stamps: Skadi by mothquakesnape stamp by laur-starHarry Potter Love Stamp by smileystampsFili and Kili Stamp by forstyyThorin stamp 1 by forstyyMetal From Finland Stamp by XxXPrincessIzzyXxX